მიღების პროცედურა საერთაშორისო აპლიკანტებისთვის
უცხო ქვეყნის მოქალაქეებმა განაცხადი უნდა შეავსონ ელექტრონულად ჩვენი ონლაინ პორტალის მეშვეობით: https://bauglobal.my.salesforce-sites.com/applybatრეგისტრაციის გასავლელად საჭიროა პირადი მონაცემების შევსება და შემდეგი დოკუმენტების ატვირთვა:
პირველკურსელი სტუდენტებისთვის
- საშუალო სკოლის დამამთავრებელი დიპლომი - GCE A დონე;
- აკადემიური ტრანსკრიპტი (სკოლის ნიშნები);
- ბაუ საერთაშორისო უნივერსიტეტი (ბათუმი) იწყებს განაც
- საერთაშორისოდ აღიარებული ინგლისური ენის სერთიფიკატი (მინიმალური საჭირო დონე - B2);
- ეროვნული დასაშვებობის ტესტი (NEET) (მხოლოდ ინდოეთის მოქალაქეებისთვის).
ტრანსფერი სტუდენტებისთვის
- წინა უნივერსიტეტის აკადემიური ტრანსკრიპტი;
- პასპორტის ასლი;
- საერთაშორისოდ აღიარებული ინგლისური ენის სერთიფიკატი (მინიმალური აუცილებელი დონე - B2)* (მხოლოდ არა ინგლისური პროგრამებისთვის).
- აპლიკანტებს, რომლებიც ჯერ კიდევ ელოდებიან განათლების დამადასტურებელი საბოლოო დოკუმენტების გაცემას, შეუძლიათ წარმოადგინონ სავარაუდო შეფასებები. აღნიშნული დოკუმენტაცია საშუალებას მოგვცემს, განვიხილოთ თქვენი განაცხადი და მივიღოთ პირობითი ჩარიცხვის გადაწყვეტილება. გაითვალისწინეთ, რომ საბოლოო, ოფიციალური დოკუმენტების უნივერსიტეტისთვის მოწოდება სავალდებულოა მათი მიღებისთანავე. ონლაინ აპლიკაციის სრულყოფილად შევსების შემდეგ, განაცხადი განიხილება და 2 დღის ვადაში მიიღებთ პირობითი მიღების წერილს.
- წერილის მიღებიდან 5 დღის ვადაში, აპლიკანტმა უნდა გადაიხადოს განაცხადის საფასური - 500 აშშ დოლარი (აღნიშნული თანხა უკან დაბრუნებას არ ექვემდებარება). თანხის ასახვისთანავე, უნივერსიტეტი იწყებს უცხოური განათლების აღიარებისა და ჩარიცხვის ოფიციალურ პროცედურას საქართველოს განათლების სამინისტროში, რაც შესაძლოა 3 კვირამდე გაგრძელდეს. სამინისტროსგან დასტურის მიღებისთანავე, უნივერსიტეტი გასცემს საბოლოო ჩარიცხვის წერილს, რომელიც გამოიყენება სასწავლო ვიზის მისაღებად (საჭიროების შემთხვევაში).
- ბაუ საერთაშორისო უნივერსიტეტში (ბათუმი) ჩარიცხვის შემდეგ, ყველა სტუდენტი ვალდებულია გაიაროს ფინანსური და აკადემიური რეგისტრაცია სტუდენტთა მხარდაჭერისა და კარიერული განვითარების დეპარტამენტში. რეგისტრაციის ვადები რეგულირდება უნივერსიტეტის აკადემიური კალენდრით.
საზღვარგარეთ განათლებამიღებულ პირთა საყურადღებოდ
საქართველოს ის მოქალაქეები, რომლებმაც სრული ზოგადი განათლება საზღვარგარეთ მიიღეს, ბაუ ბათუმის საერთაშორისო უნივერსიტეტში ირიცხებიან საერთაშორისო აპლიკანტებისთვის დადგენილი მიღების პროცედურის შესაბამისად.უცხო ენის კომპეტენცია
ვინაიდან ჩვენი ყველა პროგრამა სრულად ისწავლება ინგლისურად, ჩვენ ვითხოვთ თქვენი ენის ცოდნის დამადასტურებელ მტკიცებულებას. გთხოვთ იხილოთ საერთაშორისო ინგლისური ენის კომპეტენციების გამოცდების და შესაბამისი ქულების ჩამონათვალი, რომელიც აღიარებულია ჩვენი უნივერსიტეტის მიერ:TOEFL (iBT 79);
IELTS 6.5 (აკად.);
FCE B;
YDS 80;
Pearson PTE აკად. 78;
CAE A;
თუ თქვენ დაასრულეთ საშუალო სკოლა ინგლისურენოვან ქვეყანაში, მაშინ არ გჭირდებათ ინგლისური ენის ცოდნის დამადასტურებელი საბუთი.
ბაუ საერთაშორისო უნივერსიტეტი აპლიკანტებს სთავაზობს ჩააბარონ ინგლისური ენის გამოცდა "BAU Proficiency", თუ მათ აქვთ ინგლისური ენის საჭირო ცოდნა, მაგრამ არ აქვთ საერთაშორისო ენის სერთიფიკატი. BAU Proficiency-ის გამოცდის მინიმალური ქულა უნდა იყოს 60. გამოცდის თარიღების შესახებ ინფორმაცია შეგიძლიათ მიიღოთ სტუდენტთა მხარდაჭერისა და კარიერული განვითარების დეპარტამენტში.

For Transfer Students
1. Applicants who are still awaiting the issuance of final educational documents may submit predicted grades. This documentation will allow us to review your application and make a conditional enrollment decision. Please note that submitting final, official documents to the university is mandatory upon their receipt. After successfully filling out the online application, the application will be reviewed and you will receive a conditional acceptance letter within 2 days.
2. Within 5 days of receiving the letter, the applicant must pay the application fee - 500 USD (this amount is non-refundable). Upon credit reflection, the university begins the official process of foreign education recognition and enrollment with the Ministry of Education of Georgia, which may take up to 3 weeks. Upon receiving approval from the Ministry, the university issues a final acceptance letter, which is used to obtain a study visa (if necessary).
3. After enrollment at BAU International University (Batumi), all students are required to undergo financial and academic registration at the Student Support and Career Development Department. Registration deadlines are regulated by the university's academic calendar.
Attention for Persons Educated Abroad
Georgian citizens who received full general education abroad are enrolled at BAU Batumi International University in accordance with the admission procedure established for international applicants.
Foreign Language Competence
Since all of our programs are taught entirely in English, we require proof of your language proficiency. Please see the list of international English language competence exams and corresponding scores recognized by our university:
TOEFL (iBT 79);
IELTS 6.5 (Acad.);
FCE B;
YDS 80;
Pearson PTE Acad. 78;
CAE A;
If you completed high school in an English-speaking country, you do not need proof of English proficiency.
BAU International University offers applicants the option to take the "BAU Proficiency" English exam if they have the required English proficiency but do not hold an international language certificate. The minimum passing score for the BAU Proficiency exam is 60. Information regarding exam dates can be obtained at the Student Support and Career Development Department.