,,Cadaver Workshop" საზაფხულო სკოლა
2020 წლის 13-15 აგვისტოს, პირველად საქართველოში,   ბაუ ბათუმის საერთაშორისო უნივერსიტეტის ორგანიზებით მედიცინის ფაკულტეტის სტუდენტებისთვის  საზაფხულო სკოლა ,, Cadaver Workshop“  გაიმართა.
საზაფხულო სკოლის მოკლე კურსი შეიქმნა ქართველი და უცხოელი სტუდენტებისთვის და აქცენტი ზედა და ქვედა კიდურების კლინიკურ ანატომიურ ასპექტებზე გაკეთდა.
საზაფხულო სკოლაში მონაწილეობა მიიღო 15 სტუდენტმა,  შემდეგი უნივერსიტეტებიდან: თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, კავკასიის საერთაშორისო უნივერსიტეტი, ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, ბათუმის  შოთა რუსთაველის სახელობის სახელმწიფო უნივერსიტეტი და ბაუ ინთერნეიშენალ უნივერსითი, ბათუმი.
საზაფხულო სკოლის სასწავლო გეგმა ორ ნაწილად დაიყო. კურსი მოიცავდა ლექციას, თემაზე ,,გვამური კვეთა და უსაფრთხოება - ინსტრუმენტები და უსაფრთხოების წესები“, და ასევე  გვამის კვეთის პრაქტიკულ სავარჯიშოებს, საგულდაგულოდ დამუშავებული კადავერული მასალის გამოყენებით.

For the first time in Georgia, Bau International University, Batumi organized the first Summer School ,,Cadaver Workshop” from August 13 to August 15, 2020, focusing on the dissection and clinical anatomical aspects of the upper and lower limbs.
Summer school short course was designed for Georgian and International students and has been attended by 15 participants from five higher medical educational institutions: Tbilisi Medical State University, Caucasus International University, Ivane Javakhishvili Tbilisi State University, Batumi Shota Rustaveli State University and Bau International University Batumi.
The school program was divided into two part. The course included lecture on Dissection Safety – Instruments and Safety Rules, as well as practical dissection classes utilizing anatomical models, carefully prosected cadaveric material.
Workshop was held in English. Each day participants performed the dissection under the supervision of the course instructors and participated in the group discussions.