ბაუ ბათუმის საერთაშორისო უნივერსიტეტი გახდა საქართველო I2Q - ინოვაცია, ინკლუზიურობა და ხარისხი კონკურენტული ინოვაციის ფონდის (CIF) მიერ დაფინანსებული საგრანტო პროექტის - „განათლება უკეთესი დასაქმებისთვის: პარტნიორობა ინოვაციურ ჯანდაცვაში“ გამარჯვებული.
კონკურენტული ინოვაციის ფონდის სტრატეგიულ მიზანს წარმოადგენს, ხელი შეუწყოს უმაღლესი საგანმანათლებლო პროგრამებისა და სასწავლო გარემოს სწრაფ მოდერნიზაციას და შრომის ბაზართან მისი კავშირების გაძლიერებას.
გამარჯვებული პროექტი მიზნად ისახავს ჯანდაცვის სფეროში შრომის ბაზართან ინტეგრირებული  უმაღლესი განათლების ხელშეწყობას თანამედროვე, ინოვაციური საგანმანათლებლო პროგრამებისა და მდგრადი, ინტერსექტორული პარტნიორობის განვითარებით.
ამისათვის, პროექტის ფარგლებში იქმნება უმაღლესი სასწავლებლების კონსორციუმი, ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტისა და ბაუ ბათუმის საერთაშორისო უნივერსიტეტის მონაწილეობით, რომელიც შეისწავლის ჯანდაცვის ბაზრის საჭიროებებს და იზრუნებს საგანმანათლებლო პროგრამებისა და კვლევების სწრაფ მოდერნიზაციასა და ხელმისაწვდომობაზე.
საქართველოს ჰოსპიტალთა ასოციაცია და საერთაშორისო ფონდი  კურაციო, განსხვავებული პროფილის დამსაქმებლები, პარტნიორობას უწევენ კონსორციუმს საზოგადოებრივი ჯანდაცვისა და ჯანმრთელობის პოლიტიკის, ასევე დაწესებულებების მართვის მიმართულებით.
პროექტი ავითარებს კომპლექსურ მიდგომას ჯანდაცვის სფეროში საგანამანათლებლო დაწესებულებების, დამსაქმებლებისა და სტუდენტების კოლაბორაციის მიზნით.
პროექტი უმაღლესი განათლების პერსპექტივებს განიხილავს კომპლექსურად, მდგრადი განვითარების მიზნების (SDGs) სამი პრიორიტეტის -  განათლების (SDG4), ჯანმრთელობისა (SDG3) და დასაქმების (SDG8) სინერგიის ჭრილში

BAU Batumi Became The Winner of Georgia I2Q ​​- Innovation, Inclusivity and Quality
BAU International University Batumi became the winner of Georgia I2Q ​​- Innovation, Inclusivity and Quality - "Education for Better Employment: Partnership in Innovative Healthcare" grant project funded by the Competitive Innovation Fund (CIF).
The strategic goal of the Competitive Innovation Fund is to facilitate the rapid modernization of higher education programs and learning environments and to strengthen its links with the labor market.
The winning project aims to promote higher education integrated with the labor market in the field of healthcare by developing modern, innovative educational programs and sustainable, intersectoral partnerships.
For this purpose, a consortium of higher education institutions, with the participation of Ilia State University and BAU International University Batumi , will be created within the project, which will study the needs of the health care market and will take care of the rapid modernization and availability of educational programs and research.
Hospital Association of Georgia and Curacio International Foundation, employers of different profiles, partner the consortium in the direction of public health and health policy, as well as facility management.
The project develops a complex approach to collaboration between educational institutions, employers and students in the field of healthcare.
The project examines the prospects of higher education in a complex way, in terms of the synergy of the three priorities of the Sustainable Development Goals (SDGs) - education (SDG4), health (SDG3) and employment (SDG8).