ბაუ ბათუმი საერთაშორისო უნივერსიტეტი hashtagFMGE 2024-ის მონაცემებით, მეორე ადგილზეა საქართველოში
მოხარულები ვართ გაცნობებთ, რომ ბაუ ბათუმი საერთაშორისო უნივერსიტეტი hashtagFMGE 2024-ის მონაცემებით, მეორე ადგილზეა საქართველოში!
FMGE (Foreign Medical Graduates Examination) არის საერთაშორისო სამედიცინო ფაკულტეტის კურსდამთავრებულებისთვის ერთ-ერთი უმნიშვნელოვანესი გამოცდა. იგი ტარდება ინდოეთის ეროვნული სამედიცინო მეცნიერებათა საბჭოს (NBEMS) მიერ და წარმოადგენს სავალდებულო გამოცდას მათთვის, ვინც ინდოეთში სამედიცინო პრაქტიკის გაგრძელებას გეგმავს.
გამოცდის მთავარი მიზანია შეამოწმოს, რამდენად შეესაბამება უცხოეთში მიღებული სამედიცინო განათლება საერთაშორისო სამედიცინო სტანდარტებს და მისი ჩაბარება აუცილებელი პირობაა სამედიცინო ლიცენზიის მისაღებად და ქვეყანაში ექიმად საქმიანობისთვის.
ბაუს საერთაშორისო უნივერსიტეტის მიზანია სამედიცინო განათლების გლობალურ სტანდარტებთან შესაბამისობის უზრუნველყოფას, შედეგები კი კიდევ ერთხელ უსვამს ხაზს აქ მიღებული განათლების ხარისხსა და სტუდენტების პროფესიულ მზაობას.

BAU Batumi Has Secured Second Place in Georgia According to The FMGE 2024 results
We are thrilled to announce that BAU International University Batumi has secured second place in Georgia according to the hashtagFMGE 2024 results!
The FMGE (Foreign Medical Graduates Examination) is a highly significant exam for international medical graduates, conducted by the National Board of Examinations in Medical Sciences (NBEMS) of India. It is a mandatory test for those planning to practice medicine in India and ensures that foreign medical education meets international standards. Successfully passing the exam is essential for obtaining a medical license and practicing as a doctor in the country.
At BAU International University Batumi, our primary goal is to provide medical education that aligns with global standards. These remarkable results once again highlight the high quality of education and the professional readiness of our students.