NEURO’25 - Neurogeorgia-ს მე-6 ყოველწლიურ საერთაშორისო სამეცნიერო შეხვედრა
მედიცინისა და ჯანმრთელობის მეცნიერებათა სკოლის სტუდენტები ომარ მოჰამედი და მოჰამმედ აიუბ სადიქი მონაწილეობდნენ NEURO’25 - Neurogeorgia-ს მე-6 ყოველწლიურ საერთაშორისო სამეცნიერო შეხვედრაში, რომელიც 29-30 ნოემბერს ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტში გაიმართა.
ღონისძიება მოიცავდა წამყვანი ნეირომეცნიერებისა და ნევროლოგიის სპეციალისტების ყოველწლიურ მოხსენებებს, პანელურ დისკუსიებსა და თანამედროვე კვლევებზე დაფუძნებულ სესიებს, რაც მონაწილეებს საშუალებას აძლევდა გაეღრმავებინათ თეორიული ცოდნა და კლინიკური ხედვები ნეირომეცნიერებების კვლევის სფეროში. სტუდენტებმა კონგრესზე წარადგინეს პოსტერი კვლევით ნაშრომზე: “Prognostic Utility of Serum Neurofilament Light Chain in Guillain-Barré Syndrome: A Systematic Review.” ნაშრომის სრული ტექსტი ხელმისაწვდომია ბმულზე: https://bit.ly/449NXqV
ბაუ ბათუმის საერთაშორისო უნივერსიტეტი სტუდენტთა ჩართულობას საერთაშორისო სამეცნიერო საქმიანობაში პროფესიული განვითარების მნიშვნელოვან შესაძლებლობად მიიჩნევს და შესაბამის მხარდაჭერას მომავალშიც გააგრძელებს.

Students of the School of Medicine and Health Sciences, Omar Mohammed and Mohammed Ayub Sadiq, participated in NEURO’25 – Neurogeorgia’s 6th Annual International Scientific Meeting, held on November 29–30 at Ivane Javakhishvili Tbilisi State University.
The event featured annual presentations by leading specialists in neuroscience and neurology, panel discussions, and sessions based on cutting-edge research, allowing participants to deepen their theoretical knowledge and clinical perspectives in the field of neuroscience research.
The students presented a poster at the congress based on their research paper: “Prognostic Utility of Serum Neurofilament Light Chain in Guillain-Barré Syndrome: A Systematic Review.” The full text of the study is available at the link: https://bit.ly/449NXqV
BAU International University Batumi views student participation in international scientific activities as an important opportunity for professional development and will continue to provide support for such initiatives in the future.