საქართველო-უზბეკეთი აბრეშუმის გზა.
ბაუ ბათუმის საერთაშორისო უნივერსიტეტი მონაწილეობს შუა აზიის რეგიონის ერთ-ერთ ყველაზე მასშტაბურ საერთაშორისო ბიზნეს ფორუმსა და გამოფენაში - საქართველო-უზბეკეთი აბრეშუმის გზა.
ღონისძიების პირველი ნაწილი კონფერენციის და პანელური დისკუსიის ფორმატში წარიმართა, რომელსაც ამერიკის სავაჭრო პალატის (AmCham) წევრები, ასევე ეკონომიკის და ინვესტიციების სამინისტროს წარმომადგენლები ესწრებოდნენ. საერთაშორისო პლატფორმა აერთიანებს 50-მდე ქართულ კომპანიას, ასევე 4000 ვიზიტორს სხვადასხვა სექტორიდან.
ფორუმი მონაწილე ინსტიტუციებისთვის უნიკალური შესაძლებლობაა - პარტნიორთა ქსელის გაფართოების, სტრატეგიული ურთიერთობების გაღრმავებისა და საერთაშორისო რეპუტაციის ამაღლების კუთხით.
ბაუ ბათუმის საერთაშორისო უნივერსიტეტისთვის სტრატეგიულად მნიშვნელოვანია რეგიონთაშორისი კავშირების და ორმხრივი თანამშრომლობის გაღრმავების პერპექტივები უზბეკეთში ოპერირებად ინსტიტუციებთან. ხსენებულ კონტექსტში, უნივერსიტეტი მიზნად ისახავს ერთობლივი საგანმანათლებლო, სამეცნიერო და ინოვაციური პროექტების განხორციელებას, ასევე გამოცდილების გაზიარებას საერთაშორისო სტანდარტების შესაბამისად.

Georgia–Uzbekistan Silk Road
BAU International University Batumi is participating in one of the largest international business forums and exhibitions in Central Asia — Georgia–Uzbekistan Silk Road.
The first part of the event took place in the format of a conference and panel discussion, attended by members of the American Chamber of Commerce in Georgia (AmCham) as well as representatives of the Ministry of Economy and Investments. The international platform brings together around 50 Georgian companies and more than 4,000 visitors from various sectors.
For participating institutions, the forum is a unique opportunity to expand their partner networks, strengthen strategic relationships, and enhance their international reputation.
For BAU Batumi, it is strategically important to deepen interregional ties and develop bilateral cooperation with institutions operating in Uzbekistan. In this context, the university aims to implement joint educational, scientific, and innovative projects and to exchange experience in line with international standards.