100 000 ლარიანი საგრანტო კონკურსი მედიცინისა და ჯანდაცვის სფეროს მკვლევარებისთვის
ბაუ ბათუმის საერთაშორისო უნივერსიტეტის მიერ ცხადდება კვლევითი პროექტების კონკურსი მედიცინისა და ჯადაცვის მეცნიერებათა სფეროს მკვლევარებისთვის უნივერსიტეტის და მისი საერთაშორისო პარტნიორების ბაზაზე სამეცნიერო კვლევითი პროექტების განხორციელების მიზნით
საგრანტო კონკურსის მიზანს წარმოადგენს დარგის მკვლევარების და უნივერსიტეტის საერთაშორისო კვლევითი პარნიორების დაკავშირება მაღალი ხარისხისა და საერთაშორისო აღიარების მქონე კვლევების განხორციელების მიზნით.
საგრანტო კონკურსის მონაწილეებს შესაძლებლობა ეძლევათ, ბაუ-სთან და მის პარტნიორ უნივერისტეტებთან თანამშრომლობით განავითარონ დაგანახორციელონ ინოვაციური მიდგომების შემცველი კვლევითი პროექტები
საგრანტო კონკურსი ცხადდება შემდეგი მიმართულებებისთვის:
• მედიცინა
• სტომატოლოგია
• ჯანდაცვის და საზოგადოების კეთილდღეობის სხვა მიმართულებები
საგრანტო კონკურსში მონაწილეობის მიღება შეუძლია:
ა) ბაუს აკადემიურ პერსონალს
ა) Ⴑაქართველოს და უცხო ქვეყნის მკვლევარებს
ბ) საქართველოს და უცხო ქვეყნის კვლევით ორგანიზაციებსა და გაერთიანებებს
კონკუსის ეტაპები:
• საკონკურსო პროექტის მოკლე აღწერის წარდგენა
• საკონკურსო პროექტის პირველადი შეფასება
• სრული პროექტის წარდგენა და გამარჯვებული პროექტ(ებ)ის გამოვლენა
კონკურსის პირობები:
• კონკურსის პირველ ეტაპზე წარმოდგენილი პროექტი უნდა იყოს აქტუალური მეცნიერების შესაბამისი მიმართულებით.
• პროექტი უნდა ივალისწინებდეს სხვადასხვა ქვეყნის უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებების და მათი აკადემიური პერსონალის ჩართვის შესაძლებლობებს.
• პროექტი უნდა განხორციელდეს მისი ინიციატორ(ებ)ის ბაუსთან აფილირებით ან ითვალისწინებდეს კონკურსის შედეგების ბაუ-ს სახელით გამოქვეყნებისა და გამოყენების შესაძლებლობას.
• პირველ ეტაპზე შერჩეული პროექტები გაივლიან შეფასებას ბაუ-ს, მისი პარტნიორი უნივერსიტეტების და გარე შემფასებლების მხრიდან.
• კონკურსანტებს, რომლებიც გადალახავენ კონკურსის პირველ ეტაპს მოეთხოვებათ სრული პროექტის და ბიუჯეტის წარმოდგენა ბაუ-ს მიერ განსაზღვრულ ვადებში.
• პროექტის ღირებულება არ უნდა აღემატებოდეს 100 000 ლარს. მეტი ღირებულების მქონე პროექტი სავალდებულოა ითვალისწინებდეს თანადაფინანსებას.
• კონკურსის შედეგად დაფინანსდება უმაღლესი შეფასების მქონე პროექტები, კონკურსისთვის განსაზღვრული და პროექტებით მოთხოვნილი ბიუჯეტის ფარგლებში.
კონკურსის ვადები
საკონკურსო განაცხადების წარმოდგენა შესაძლებელია 2023 წლის 1 ნოემბრიდან 2023 წლის 20 დეკემბრის ჩათვლით, ელექტრონულ ფოსტაზე  research@bauinternational.edu.ge
განაცხადთან ერთად წარმოდგენილი უნდა იყოს პროექტის მოკლე აღწერა და გამარტივებული ბიუჯეტი, დანართის შესაბამისად.

BAU International University Batumi announces a competition of research projects for researchers in the field of medicine and health sciences to implement scientific research projects on the basis of the university and its international partners.
The goal of the grant competition is to connect researchers in the field and international research partners of the university in order to carry out high-quality and internationally recognized research.
Participants of the grant competition are given the opportunity to develop and implement research projects containing innovative approaches in cooperation with BAU and its partner universities.
The grant competition is announced for the following directions:
- Medicine
- Dentistry
- Other areas of health and public welfare
The following can participate in the grant competition:
a) BAU's academic staff
a) Georgian and foreign researchers
b) Georgian and foreign research organizations and associations
Contest stages:
- Submission of a brief description of the competition project
- Initial assessment of the competition project
- Submitting the full project and revealing the winning project(s).
Terms of the competition:
- The project presented at the first stage of the competition must be current in the relevant field of science.
- The project should take into account the possibilities of involving higher educational institutions and their academic staff from different countries.
- The project must be implemented with the affiliation of its initiator(s) to the Bau or provide for the possibility of publication and use of the results of the competition on behalf of the Bau.
- In the first stage, selected projects will be evaluated by BAU, its partner universities and external evaluators.
- Competitors who pass the first stage of the competition are required to submit a complete project and budget within the deadlines set by BAU.
- The cost of the project should not exceed 100,000 GEL. A project with a higher value must consider co-financing.
- As a result of the competition, the projects with the highest evaluation will be financed, within the budget defined for the competition and required by the projects.
Competition deadlines
Competition applications can be submitted from November 1, 2023, to December 20, 2023, to research@bauinternational.edu.ge
A brief description of the project and a simplified budget must be submitted with the application, in accordance with the appendix.