ბაუ ბათუმის საერთაშორისო უნივერსიტეტში „სპორტული ლიგა 2026“ წარმატებით დასრულდა. „სპორტული ლიგა 2026“ მიზნად ისახავდა სტუდენტებში ჯანსაღი ცხოვრების წესის პოპულარიზაციას, სპორტული კულტურის განვითარებასა და უნივერსიტეტის მრავალფეროვანი საერთაშორისო საზოგადოების კიდევ უფრო მეტად გაერთიანებას.
ლიგის ფარგლებში შეჯიბრებები გაიმართა ცხრა სპორტულ დისციპლინაში: ფეხბურთში, კალათბურთში, ფრენბურთში, კრიკეტში, ჭადრაკში, მამაკაცთა და ქალთა ბადმინტონში, ასევე მამაკაცთა და ქალთა ბაგირის გადაძალვაში.
ვულოცავთ ყველა გამარჯვებულსა და მონაწილეს მიღწეულ წარმატებას და მადლობას ვუხდით თითოეულ სტუდენტს, ორგანიზატორსა და მხარდამჭერს, რომლებმაც საკუთარი წვლილი შეიტანეს ღონისძიების წარმატებით განხორციელებაში.
26–27 ივნისს ბაუ ბათუმის საერთაშორისო უნივერსიტეტისა და თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტის ორგანიზებით გაიმართა საერთაშორისო სამეცნიერო-პრაქტიკული კონფერენცია თემაზე - „მედიცინაში რადიაციული უსაფრთხოების და დაცვის პრობლემატიკა საქართველოში“.

As part of the league, competitions were held in nine sports disciplines: football, basketball, volleyball, cricket, chess, men’s and women’s badminton, as well as men’s and women’s tug of war.
We congratulate all winners and participants on their achievements and extend our sincere gratitude to every student, organizer, and supporter who contributed to the successful implementation of the event.
On June 26–27, BAU International University Batumi, in partnership with Tbilisi State Medical University, hosted the International Scientific and Practical Conference titled "Radiation Safety and Protection Issues in Medicine in Georgia."