ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტის რექტორის ვიზიტი
ბაუ ბათუმის საერთაშორისო უნივერსიტეტს გაცნობითი ვიზიტით ეწვია ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტის რექტორი ბატონი ტიტე აროშიძე და ბსუ-ს საბუნებისმეტყველო მეცნიერებათა და ჯანდაცვის ფაკულტეტის დეკანი, პროფესორი რუსუდან ხუხუნაიშვილი.
ვიზიტის ფარგლებში სტუმრებმა დაათვალიერეს ბაუ ბათუმის ინფრასტრუქტურა, განიხილეს არსებული თანამშრომლობა და განათლების სფეროში ერთობლივი ინიციატივების განვითარების პერსპექტივები.
შეხვედრის შედეგად დაიგეგმა ერთობლივი სასწავლო-სამეცნიერო პროექტების განხორციელება, რაც კიდევ უფრო გააძლიერებს ორ უნივერსიტეტს შორის აკადემიურ კავშირებს.

BAU International University Batumi was honored to welcome the Rector of Batumi Shota Rustaveli State University, Mr. Tite Aroshidze, and the Dean of the Faculty of Natural Sciences and Health, Professor Rusudan Khukhunaishvili, on an introductory visit.
During the visit, the guests toured the infrastructure of BAU Batumi and discussed the existing cooperation between the institutions, as well as the prospects for developing joint initiatives in the field of education.
As a result of the meeting, plans were made to implement joint educational and scientific projects, further strengthening the academic ties between the two universities.