ჯანდაცვის დარგობრივი დასაქმების ფორუმი
ბაუ საერთაშორისო უნივერსიტეტისა და ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის პარტნიორობით, მიმდინარე პროექტის ფარგლებში წარმატებით დასრულდა ჯანდაცვის დასაქმების კვირეული და საქართველოში პირველად გაიმართა ჯანდაცვის დარგობრივი დასაქმების ფორუმი.
კვირეულის ფარგლებში ჩატარდა ინტერაქტიული შეხვედრები, მასტერკლასები, კონფერენციები და დასაქმების ფორუმი, რომლებიც მიზნად ისახავდა სტუდენტებისა და ახალგაზრდა პროფესიონალებისთვის კარიერული შესაძლებლობების გაღრმავებასა და დამსაქმებლებთან პირდაპირ კომუნიკაცას.
მონაწილეებმა გაიუმჯობესეს CV-ისა და სამოტივაციო წერილის შედგენის უნარები, გაიარეს ინდივიდუალური კონსულტაციები HR-სპეციალისტებთან, განიხილეს დასაქმების ბაზრის გამოწვევები და შესაძლებლობები, ხოლო დასაქმების ფორუმზე შეხვდნენ ჯანდაცვის სფეროს წამყვან ორგანიზაციებს.
ბაუ საერთაშორისო უნივერსიტეტი აქტიურად აგრძელებს სტუდენტების მხარდაჭერას და უწყობს ხელს მათი ცოდნის, პრაქტიკული გამოცდილებისა და კარიერული პოტენციალის განვითარებას ჯანდაცვისა და მედიცინის სფეროში.

The First-ever Healthcare Sector Employment Forum in Georgia.
In partnership with Ilia State University, BAU International University Batumi has successfully concluded the Healthcare Employment Week, marking the first-ever Healthcare Sector Employment Forum in Georgia.
Throughout the week, a series of interactive meetings, master classes, conferences, and the employment forum took place, all aimed at enhancing career opportunities for students and young professionals while facilitating direct communication with employers.
Participants had the opportunity to improve their CV and motivation letter writing skills, receive individual consultations with HR specialists, and discuss the challenges and opportunities in the job market. During the Employment Forum, attendees met with leading organizations in the healthcare sector.
BAU International University Batumi remains committed to supporting students in developing their knowledge, practical experience, and career potential in the fields of healthcare and medicine.