NeuroCordis კონფერენცია 2026
ბაუ ბათუმის საერთაშორისო უნივერსიტეტის მედიცინისა და ჯანმრთელობის მეცნიერებათა სკოლის მედიცინის პროგრამის V კურსის სტუდენტებმა, ტარიქ ელფატეჰ ბუშრამ და სანაბელ დარვიშმა, უნივერსიტეტის მხარდაჭერით მონაწილეობა მიიღეს NeuroCordis Conference 2026-ში, რომელიც 6 ივნისს თბილისში გაიმართა.
კონფერენციის ფარგლებში სტუდენტები აქტიურად იყვნენ ჩართულნი სხვადასხვა აკადემიურ და პრაქტიკულ აქტივობაში. ტარიქ ელფატეჰ ბუშრამ დებატების კონკურსში პირველი ადგილი მოიპოვა, ხოლო სტუდენტთა გუნდმა პოსტერული პრეზენტაციების კონკურსში მეორე ადგილი დაიკავა.
ღონისძიების ფარგლებში მონაწილეები დაესწრნენ ნეიროქირურგებისა და სხვა სამედიცინო სპეციალისტების მიერ ჩატარებულ საგანმანათლებლო ლექციებს, ასევე მონაწილეობა მიიღეს გულის დისექციის პრაქტიკულ ვორქშოფში, რაც მათთვის მნიშვნელოვანი აკადემიური და პროფესიული გამოცდილება აღმოჩნდა. ვულოცავთ ტარიქ ელფატეჰ ბუშრასა და სანაბელ დარვიშს მიღწეულ წარმატებას და ვუსურვებთ მათ მომავალ პროფესიულ და აკადემიურ საქმიანობაში კიდევ უფრო მნიშვნელოვან მიღწევებს.

NeuroCordis Conference 2026
Fifth-year Medical Program students of the BAU International University Batumi School of Medicine and Health Sciences, Tariq Elfateh Bushra and Sanabel Darwish, participated in the NeuroCordis Conference 2026, held in Tbilisi on June 6, with the support of the university. During the conference, the students actively engaged in a variety of academic and practical activities.
Tariq Elfateh Bushra won first place in the debate competition, while the student team secured second place in the poster presentation competition. As part of the event, participants attended educational lectures delivered by neurosurgeons and other medical specialists and took part in a hands-on heart dissection workshop, gaining valuable academic and professional experience. We congratulate Tariq Elfateh Bushra and Sanabel Darwish on their achievements and wish them continued success in their future academic and professional endeavors.