ანნა ყურშუბაძე სწავლას რუმინეთში. გააგრძელებს
ბაუ ბათუმის საერთაშორისო უნივერსიტეტის მედიცინისა და ჯანმრთელობის მეცნიერებათა სკოლის სტუდენტი ანნა ყურშუბაძე, ერაზმუს+ საერთაშორისო კრედიტ მობილობის ფარგლებში, 2025-2026 აკადემიური წლის გაზაფხულის სემესტრში, სწავლას გააგრძელებს რუმინეთში.
საერთაშორისო გაცვლითი პროგრამა სრულად აფინანსებს სტუდენტის აკადემიურ მობილობას და ხელს უწყობს განათლების ინტერნაციონალიზაციას, პროფესიულ განვითარებასა და საერთაშორისო აკადემიურ გარემოში გამოცდილების მიღებას.
ბაუ ბათუმის საერთაშორისო უნივერსიტეტისთვის სტრატეგიულად მნიშვნელოვანია აღმოსავლეთ ევროპის რეგიონში ოპერირებად უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებთან თანამშრომლობის განვითარება. ხსენებულ კონტექსტში, ვასილ გოლდის სახელობის დასავლეთის უნივერსიტეტთან არსებული პარტნიორობა და სტუდენტთა მობილობის პროგრამები წარმოადგენს აკადემიური ურთიერთობების განმტკიცების მნიშვნელოვან მიმართულებას.

Anna Kurshubadze Will Continue Her Studies in Romania
A student of the School of Medicine and Health Sciences at BAU International University Batumi, Anna Kurshubadze, will continue her studies in Romania during the spring semester of the 2025–2026 academic year within the framework of the Erasmus+ International Credit Mobility program.
The international exchange program fully funds the student’s academic mobility and supports the internationalization of education, professional development, and the opportunity to gain experience in an international academic environment.
For BAU International University Batumi, strengthening cooperation with higher education institutions operating in the Eastern European region is of strategic importance. In this context, the partnership with the West University of Timișoara named after Vasile Goldiș and the related student mobility programs represent a significant direction for reinforcing academic relations.