ბაუ ბათუმის საერთაშორისო უნივერსიტეტის რექტორის თანამდებობაზე დაინიშნა ქალბატონი ირინე იმერლიშვილი
2025 წლის 20 ოქტომბერს ბაუ ბათუმის საერთაშორისო უნივერსიტეტის რექტორის თანამდებობაზე დაინიშნა ქალბატონი ირინე იმერლიშვილი.
ქალბატონი ირინე იმერლიშვილი სამართლის დოქტორია. ის იკავებდა ისეთ მნიშვნელოვან თანამდებობებს, როგორიცაა: საქართველოს პარლამენტის წევრი, საქართველოს ეროვნული უშიშროების საბჭოს მდივანი, საქართველოს იუსტიციის მინისტრის მოადგილე და საკონსტიტუციო სასამართლოს მოსამართლე. მას მრავალწლიანი გამოცდილება აქვს როგორც საჯარო სექტორში, ისე აკადემიურ და სამართლის პრაქტიკის სფეროებში.
უნივერსიტეტში გაიმართა გაცნობითი შეხვედრა ადმინისტრაციულ და აკადემიურ პერსონალთან, სადაც ქალბატონმა ირინემ ისაუბრა უნივერსიტეტის განვითარების პრიორიტეტებზე.
ქალბატონი თეა მიქელაძე, რომელიც აქამდე იკავებდა რექტორის პოზიციას, თავის უფლემოსილებას გააგრძელებს ვიცე-რექტორის პოზიციაზე და ამავდროულად შეითავსებს დირექტორის მოვალეობის შემსრულებლის ფუნქციებს.

Mrs. Irine Imerlishvili was appointed as the Rector of BAU International University Batumi.
On October 20, 2025, Mrs. Irine Imerlishvili was appointed as the Rector of BAU International University Batumi.
Mrs. Irine Imerlishvili holds a Doctorate in Law. She has held several high-ranking positions, including Member of the Parliament of Georgia, Secretary of the National Security Council of Georgia, Deputy Minister of Justice of Georgia, and Judge of the Constitutional Court. She has extensive experience in the public sector, as well as in academia and legal practice.
The university held an introductory meeting with administrative and academic staff, during which Mrs. Imerlishvili spoke about the university’s development priorities.
Mrs. Tea Mikeladze, who previously served as Rector, will continue her work as Vice-Rector and will also assume the responsibilities of Acting Director.