კლინიკური პრაქტიკა სამხრეთ კორეაში
ბაუ ბათუმის საერთაშორისო უნივერსიტეტი აცხადებს კონკურსს III, IV, V და VI კურსის სტუდენტებისთვის, რათა გაიარონ კლინიკური პრაქტიკა სამხრეთ კორეაში, ინჰას საუნივერსიტეტო ჰოსპიტალში, რომელიც ქვეყნის ერთ-ერთ საუკეთესო საავადმყოფოდ ითვლება.
მობილობის ხანგრძლივობა: ერთი თვე;
კვოტა: ერთი სტუდენტი;
პროგრამაში მონაწილეობის მისაღებად, აპლიკანტებმა უნდა შეავსონ ელექტრონული განაცხადის ფორმა და წარმოადგინონ შემდეგი დოკუმენტები:
პასპორტის ასლი;
სტუდენტის სტატუსის დამადასტურებელი დოკუმენტი;
Europass CV;
სამოტივაციო წერილი;
აკადემიური მოსწრების ამონაწერი (GPA);
პორტფოლიო;
დოკუმენტების მიღება: 2026 წლის 05 თებერვალი – 18 თებერვალი;
გასაუბრება კომისიასთან: 2026 წლის 25 თებერვალი;
სტუდენტის ნომინირება ბაუ ბათუმის საერთაშორისო უნივერსიტეტის მიერ;
პარტნიორი ინსტიტუციის მიერ სტუდენტის საბოლოო შერჩევა;
დაფინანსების პირობები: ბაუ ბათუმის საერთაშორისო უნივერსიტეტი აფინანსებს ნომინირებული სტუდენტის ავიაბილეთებსა და საცხოვრებელ ხარჯებს განსაზღვრული კვოტის ფარგლებში;
უფასო სასწავლო პროგრამა;
პროგრამის დასრულების სერტიფიკატი;
პარტნიორი ინსტიტუციის ოფიციალური ვებგვერდი:
https://www.inha.com/page/main
დამატებითი ინფორმაციისთვის, დაუკავშირდით საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტს: international.relations@bauinternational.edu.ge მნიშვნელოვანი ინფორმაცია: კომისიის მიერ მიღებული გადაწყვეტილება სტუდენტების შერჩევის და საზღვარგარეთ კლინიკური პრაქტიკის მიღების თაობაზე შეიძლება გასაჩივრდეს სასწავლო უნივერსიტეტში შპს ''ბაუ ინთერნეიშენალ უნივერსითი, ბათუმი'' განცხადების წარდგენით გადაწყვეტილების საჯაროდ გამოქვეყნებიდან 24 საათის ვადაში. გისურვებთ წარმატებებს!

BAU International University Batumi is pleased to announce a competition for III, IV, V, and VI course students to undergo clinical practice in South Korea at Inha University Hospital, one of the top-rated hospitals in the country.
Duration: One month;
Quota: One student;
Eligibility & Application: Applicants must complete the application form and submit the following documents:
Copy of passport
Proof of student status
Europass CV
Motivation letter
Transcript of record with GPA
Document Submission: February 05 – February 18;
Interview with the Commission: February 25, 2026;
Final Selection by Partner institution: Inha University Hospital;
Funding & Benefits: Flight tickets and accommodation will be funded by BAU International University Batumi within the specified quota for the nominated student; Free training program; Certificate of completion; Official website of partner institution: https://www.inha.com/page/main
Important information: Decisions made by the selection committee regarding students chosen for clinical practice abroad may be appealed.
A written request must be submitted to LLC “BAU International University, Batumi” within 24 hours of the public announcement of the decision. For more information, please contact the International Relations Department: international.relations@bauinternational.edu.ge We wish you the best of luck!