ბაუ საერთაშორისო უნივერსიტეტის დელეგაცია მონაწილეობას იღებს AMEE 2026-ის საერთაშორისო კონფერენციაში, რომელიც 22-26 აგვისტოს ავსტრიის დედაქალაქ ვენაში იმართება. კონფერენციაზე ბაუ საერთაშორისო უნივერსიტეტს წარმოადგენენ რექტორი ირინე იმერლიშვილი, ვიცე-რექტორი თეა მიქელაძე და აკადემიური პერსონალის წარმომადგენლები - ირინა ქოქოლაძე და ჯემალ გოგიტიძე.
ღონისძიება მედიცინის სფეროში მოღვაწე აკადემიურ და პროფესიულ საზოგადოებას აერთიანებს და წარმოადგენს მნიშვნელოვან საერთაშორისო პლატფორმას თანამედროვე სამედიცინო განათლების განვითარების, გამოცდილების გაზიარებისა და პროფესიული თანამშრომლობის გაძლიერებისთვის.
AMEE 2026-ის ფარგლებში ბაუ საერთაშორისო უნივერსიტეტის წარმომადგენლები ეცნობიან სამედიცინო განათლების სფეროში არსებულ უახლეს ტენდენციებსა და ინოვაციურ მეთოდებს, ასევე მონაწილეობენ პროფესიულ დისკუსიებსა და გამოცდილების გაზიარების პროცესში. საერთაშორისო კონფერენციაში მონაწილეობა ხელს უწყობს უნივერსიტეტის საერთაშორისო აკადემიური კავშირების გაძლიერებას, ახალი თანამშრომლობის შესაძლებლობების განვითარებას და სამედიცინო განათლების სფეროში მიმდინარე საერთაშორისო პროცესებში ბაუ საერთაშორისო უნივერსიტეტის აქტიურ ჩართულობას.

AMEE 2026 International Conference
A delegation from BAU International University Batumi is participating in the AMEE 2026 International Conference, taking place in Vienna, Austria, from August 22 to 26. BAU International University Batumi is represented at the conference by Rector Irine Imerlishvili, Vice-Rector Tea Mikeladze, and academic staff members Irina Kokoladze and Jemal Gogitidze.
The event brings together members of the academic and professional communities working in medicine and serves as an important international platform for advancing modern medical education, exchanging experience, and strengthening professional collaboration. During AMEE 2026, representatives of BAU International University Batumi are exploring the latest trends and innovative approaches in medical education while participating in professional discussions and knowledge-sharing activities.
Participation in the international conference contributes to strengthening the university’s international academic connections, developing new opportunities for collaboration, and supporting the active involvement of BAU International University Batumi in global developments in medical education.