ერაზმუს+ საერთაშორისო მობილობის კონკურსი
ბაუ საერთაშორისო უნივერსიტეტი აცხადებს ერაზმუს+ საერთაშორისო მობილობის კონკურსს აფილირებული აკადემიური პერსონალისთვის. მობილობა განხორციელდება ევროპის ერთ-ერთ უძველეს და ისტორიულად გამორჩეულ საგანმანათლებლო დაწესებულებაში - რომის საპიენცას უნივერსიტეტში.
მობილობის პერიოდი: გაზაფხულის სემესტრი
მობილობის პროგრამა მონაწილეებს შესაძლებლობას მისცემს, დაესწრონ საერთაშორისო დონის შეხვედრებს, ტრენინგებსა და ვორქშოფებს, დაამყარონ ახალი პროფესიული კავშირები და ჩაერთონ მიმღები უნივერსიტეტის მიერ დაგეგმილ აკადემიურ და კულტურულ აქტივობებში. კონკურსში მონაწილეობისთვის საჭიროა აპლიკაციის შევსება და შემდეგი დოკუმენტების წარდგენა:
1. დოკუმენტების მიღება: 2026 წლის 01 სექტემბერი - 2026 წლის 12 სექტემბერი
2. გასაუბრება - 2026 წლის 15 სექტემბერი;
4. საბოლოო შერჩევა პარტნიორი უნივერსიტეტის მიერ; ერაზმუს+ საერთაშორისო მობილობის სტიპენდია სრულად ფარავს მგზავრობისა და დღიურ ხარჯებს.
პარტნიორი ინსტიტუციის ოფიციალური ვებგვერდი: https://www.uniroma1.it/it/ დამატებითი ინფორმაციისთვის დაგვიკავშირდით საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის საკონტაქტო მეილზე: international.relations@bauinternational.edu.ge წარმატებებს გისურვებთ!

BAU International University Batumi announces an Erasmus+ International Mobility Call for Affiliated Academic Staff. The mobility will take place at Sapienza University of Rome, one of Europe’s oldest and most historically distinguished higher education institutions.
Mobility Period: Spring semester of the academic year 2026–2027;
The mobility program will provide participants with the opportunity to attend international meetings, training sessions, and workshops, establish new professional connections, and engage in the academic and cultural activities of the host university. Application Process: Applicants must complete the application form and submit all required documents within the stated period.
Document Submission: September 01 – September 12, 2026;
Interview with the Commission: September 15, 2026;
Final confirmation from host University: Sapienza University of Rome; The Erasmus+ international mobility scholarship fully covers travel and daily expenses.
Official website of partner university: https://www.uniroma1.it/it/ For more information, please contact the International Relations Department: international.relations@bauinternational.edu.ge We wish you the best of luck!