5 სექტემბერს, ბათუმის სახელმწიფო მუსიკალურ ცენტრში, ბაუ საერთაშორისო უნივერსიტეტის 2026 წლის კურსდამთავრებულთა რიგით VI გამოსაშვები ცერემონია გაიმართა.
კურსდამთავრებულებს სწავლის დასრულება მიულოცეს და წარმატებები უსურვეს ბაუ საერთაშორისო უნივერსიტეტის რექტორმა ირინე იმერლიშვილმა, უნივერსიტეტის დირექტორმა ჰიქმეთ ილდირიმმა და აჭარის ა.რ. ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის მინისტრმა ნინო ნიჟარაძემ.
ღონისძიების ფარგლებში გაიმართა „სასკოლო ოლიმპიადა 2026“-ის გამარჯვებულთა დაჯილდოება, რითაც სიმბოლურად კიდევ ერთხელ გაესვა ხაზი ბაუ საერთაშორისო უნივერსიტეტის ოჯახის უწყვეტ განვითარებას. სწავლის წარჩინებით დასრულებისთვის სიმბოლური საჩუქრით დაჯილდოვდა მედიცინის პროგრამის კურსდამთავრებული მაგდა დანიელია.
ძვირფასო კურსდამთავრებულებო, გულითადად გილოცავთ ამ მნიშვნელოვან ეტაპს! გისურვებთ წარმატებებს ყოველ ნაბიჯზე, ჯანმრთელობას, ძალასა და ღირსეული კვალის დატოვებას თქვენს პროფესიულ საქმიანობაში.

On September 5, BAU International University Batumi held its 6th Graduation Ceremony for the Class of 2026 at the Batumi State Music Centre. The graduates were congratulated on completing their studies and wished continued success by the Rector of BAU International University Batumi, Irine Imerlishvili; the University Director, Hikmet Yildirim; and the Minister of Health and Social Affairs of the Autonomous Republic of Adjara, Nino Nizharadze.
During the ceremony, the winners of the 2026 School Olympiad were also presented with awards, symbolically highlighting the continuous growth of the BAU International University Batumi family. Magda Danielia, a graduate of the Medicine programme, received a special gift in recognition of graduating with honours.
Dear graduates, Congratulations on reaching this important milestone! We wish you success at every step, good health, strength, and the opportunity to make a meaningful contribution through your professional work.