ონლაინ ლექცია-დისკუსია თემაზე: ‘’პაციენტის უფლებები, პლობლემური საკითხების ანალიზი და პანდემიის პირობებში არსებული გამოწვევები"
01, დეკემბერი 2020
10 დეკემბერს, 17:00 საათზე ბაუ ბათუმის საერთაშირისო უნივერსიტეტის ეგიდით გაიმართება ონლაინ ლექცია-დისკუსია თემაზე: ‘’პაციენტის უფლებები, პლობლემური საკითხების ანალიზი და პანდემიის პირობებში არსებული გამოწვევები"
ლექციის ფარგლებში განიხილება პაციენტის ძირითადი უფლებები, მათი ისტორიული და სამართლებრივი საფუძვლები. აგრეთვე, პაციენტის უფლებების მიმართება ადამიანის სხვა ძირითად უფლებებთან.
ასევე გავაანალიზებთ მნიშვნელოვან სასამართლო გადაწყვეტილებებს და პრობლემურ საკითხებთან ,მათ შორის კოვიდ პანდემიის პირობებში არსებულ გამოწვევებთან დაკავშირებით გაიმართება დისკუსია.

Online lecture-discussion on the topic: ‘’The rights of patients, the analyses of the problematic cases and the current pandemic-related challenges’’
01, Dec 2020
On December 10th at 17:00 P.M (Georgian Local Time) BAU International University Batumi is organizing an online lecture-discussion on the following topic ‘’The rights of patients, the analyses of the problematic cases and the current pandemic-related challenges’’
Throughout the lecture various rights of the patients will be discussed alongside with their historical and legal fundamentals as well as the accordance of patient’s rights with other human rights.
Additionally, we will go through highly important court decisions and problematic cases, and the discussion of the main challenges during the Covid-19 will also take place during the lecture.