ძვირფასო აბიტურიენტებო, 5-6 აპრილს, ბაუ ბათუმის საერთაშორისო უნივერსიტეტი გიწვევთ ღია კარის დღის ღონისძიებაზე.
ნახე მეტიბაუ სტამბულის (ბაჰჩეშეჰირის უნივერსიტეტის) სტომატოლოგიის ფაკულტეტის პროფესორმა ალთან ვაროლმა, 16 წლის ქართველ პაციენტს Ჩაუტარა Ურთულესი ქირურგიული ოპერაცია და კიდევ Ერთხელ Შეასრულა ექიმის ᲭეᲨმარიტი მისია.
ნახე მეტიბაუ საერთაშორისო უნივერსიტეტისა და ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის პარტნიორობით, მიმდინარე პროექტის ფარგლებში წარმატებით დასრულდა ჯანდაცვის დასაქმების კვირეული და საქართველოში პირველად გაიმართა ჯანდაცვის დარგობრივი დასაქმების ფორუმი.
ნახე მეტიშეხვედრის ფარგლებში, განხილული იქნა ორმხრივი სტრატეგიული ურთიერთობები და მათი განვითარების სხვადასხვა ასპექტი. ასევე, ყურადღება გამახვილდა სამომავლო თანამშრომლობის შესაძლებლობებზე, რომლებიც ხელს შეუწყობს განათლებისა და აკადემიური ურთიერთობების გაღრმავებას.
ნახე მეტიFMGE (Foreign Medical Graduates Examination) არის საერთაშორისო სამედიცინო ფაკულტეტის კურსდამთავრებულებისთვის ერთ-ერთი უმნიშვნელოვანესი გამოცდა.
ნახე მეტიბაუ ბათუმის საერთაშორისო უნივერსიტეტი აცხადებს კონკურსს III, IV, V და VI კურსის სტუდენტებისთვის, რათა გაიარონ კლინიკური პრაქტიკა სამხრეთ კორეაში, Inha University Hospital-ში, რომელიც ქვეყნის ერთ-ერთ საუკეთესო საავადმყოფოდ ითვლება.
ნახე მეტიბაუ ბათუმის საერთაშორისო უნივერსიტეტისა და ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის პარტნიორობით, მსოფლიო ბანკისა და კონკურენტული ინოვაციის ფონდის ფინანსური მხარდაჭერით მიმდინარე პროექტის ფარგლებში წარმატებით დასრულდა სამდღიანი მასტერკლასი „ჯანდაცვის კვლევის მეთოდები და ხელოვნური ინტელექტის შესაძლებლობები“.
ნახე მეტიბაუ ბათუმის საერთაშორისო უნივერსიტეტის ბიბლიოთეკისა და Prosperus Books-ის ორგანიზებით უნივერსიტეტში გაიმართა წიგნების გამოფენა.
ნახე მეტი11 მარტს, ბაუ ბათუმის საერთაშორისო უნივერსიტეტში საგანმანათლებლო დისკუსია გაიმართა, რომელსაც უძღვებოდა Prosperus Books-ის დამფუძნებელი, თაკო ჯონსონი.
ნახე მეტიბაუ ბათუმის საერთაშორისო უნივერსიტეტი, პირველად საქართველოში, განახორციელებს კლინიკურ პრაქტიკას სამხრეთ კორეაში, კერძოდ სეულში, INHA University Hospital- ის ბაზაზე, სტუდენტებისთვის - გაზაფხულის სემესტრიდან.
ნახე მეტიBAU ბათუმის საერთაშორისო უნივერსიტეტში ორი ახალი ქართულენოვანი სამაგისტრო პროგრამის - განათლების ადმინისტრირებისა და საზოგადოებრივი ჯანდაცვისა და პოლიტიკის პრეზენტაცია გაიმართა, რომელსაც პროგრამაში ჩართული პირები ესწრებოდნენ.
ნახე მეტი13 მარტს ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტში ჩატარდება მასტერკლასი „ეფექტური თვითპრეზენტაცია და პროფესიული კომუნიკაცია“.
ნახე მეტი14 მარტს ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტში გაიმართება ინტერაქციული შეხვედრები და კონსულტაციები სტუდენტებისთვის და ახალგაზრდა პროფესიონალებისთვის.
ნახე მეტი10-12 მარტს ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტში ჩატარდება მასტერკლასი „ჯანდაცვის კვლევის მეთოდები და ხელოვნური ინტელექტის შესაძლებლობები“.
ნახე მეტი15 მარტს ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტში გაიმართება კონფერენცია „გამოწვევები და შესაძლებლობები ჯანდაცვის დასაქმების ბაზარზე“ და სამეცნიერო ბლოგების კონკურსის გამარჯვებულთა დაჯილდოება.