მულტიდისციპლინური კონფერენცია ბიომედიცინაში - BIOMED 2020
ბაუ ბათუმის საერთაშორისო უნივერსიტეტის მედიცინის ფაკულტეტის დეკანმა, ლეილა ახვლედიანმა და კლინიკურ მეცნიერებათა მიმართულების ასისტენტმა, ექიმ-ნევროლოგმა, ნათია ხარატმა მონაწილეობა მიიღეს მულტიდისციპლინურ კონფერენციაში - BIOMED 2020
ლეილა ახვლედიანმა კონფერენციის ფარგლებში, წაიკითხა საჯარო ლექცია თემაზე: ,,Covid 19 და ახალი გამოწვევები“. გარდა ამისა, წარადგინა სამეცნიერო კვლევის შედეგები არტერიული თრომბოზების ბიომარკერების შესახებ.
ნათია ხარატმა წარადგინა მოხსენება თემაზე: ,,ეპილეფსიის ეპიდემიოლოგია აჭარის რეგიონში“.
საერთაშორისო მულტიდისციპლინური  კონფერენცია ბიომედიცინაში 2020 წლის 26-27 ივლისს, შეკვეთილში, სასტუმრო „ Paragraph Resort & Spa “-ში გაიმართა. კონფერენცია მიეძღვნა ბიომედიცინის აქტუალურ საკითხებს.
ღონისძიების ფარგლებში განიხილებოდა ბიომედიცინის დარგის გამოყენებითი ასპექტები და ახალი გამოწვევები, რომლებმაც თავი იჩინა პანდემიის პირობებში.

Leila Akhvlediani, The Dean of Medical Faculty at BAU International University, Batumi and Natia Kharati, Neurologist, Electrophysiologist, Assistant Clinical Science Direction at Bau International University, Batumi, participated in the International Multidisciplinary Conference on Biomedicine – Biomed 2020, held on July 26-27.
Leila Akhvlediani gave public lecture on: ,,Covid 19 and New Challenges”. Along with a public lecture Dr.Leila presented scientific research results of Some Biomarkers Of Arterial Thrombosis.
Natia Kharati presented a report on the topic: ,,Epidemiology Of Epilepsy In Adjara Region”.
Within the framework of event was discussed aspects of biomedicine and new challenges during Covid 19.