ბაუ ბათუმის საერთაშორისო უნივერსიტეტი განაგრძობს საზოგადოებაში სხვადასხვა თემების შესახებ ცნობიერების ამაღლებას. 23 იანვარს, ბაუ ბათუმის მედიცინისა და ჯანმრთელობის მეცნიერებათა სკოლის ასისტენტმა პროფესორმა, ექიმმა ნატალია დოროფეევამ წაიკითხა ონლაინ ლექცია სკოლის მოსწავლეებისთვის თემაზე: ”სქესობრივი ჰიგიენა მოზარდებისთვის”.
ლექციის დროს სტუდენტებს საშუალება ჰქონდათ მიეღოთ პასუხები თავიანთ კითხვებზე და გაცნობოდნენ დეტალებს აღნიშნულ თემასთან დაკავშირებით.
აღსანიშნავია, რომ ლექცია ინტერაქტიული და საკმაოდ საინტერესო იყო სტუდენტებისთვის მათი თხოვნით, უნივერსიტეტი მომავალშიც გამართავს მსგავს შეხვედრებს.

BAU International University Batumi continues raising awareness on different topics in society. On January 23,2020, An assistant professor of BAU Batumi school of medicine and health sciences Dr. Natalia Dorofeeva has delivered an online lecture for school students on: “Adult feminine hygiene “.
During the lecture, the students had an opportunity to received responses to their questions and learned details regarding the topic.
It is noteworthy, the lecture was interactive and the students were satisfied with the meeting. Upon their request, BAU Batumi will organize similar meetings in the future as well.