ტრენინგი: „საერთაშორისო სამეცნიერო ბაზების მართვა“
სამეცნიერო-კვლევითი მიმართულების გაძლიერებისა და სამეცნიერო ბაზების სწორად გამოყენების მიზნით ბაუ ბათუმის საერთაშორისო უნივერსიტეტმა სრულად დააფინანსა მოწვეული და აკადემიური პერსონალის მონაწილეობა ტრენინგში: „საერთაშორისო სამეცნიერო ბაზების მართვა“, რომელიც გაიმართა 2021 წლის 28 იანვარს.
ტრენინგი ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის ბიბლიოთეკის დირექტორის მოადგილემ, გიგა ხოსიტაშვილმა ჩაატარა.
სემინარი მნიშვნელოვანია როგორც ახალგაზრდა მკვლევარებისთვის, ასევე მათთვის, ვინც მუშაობს სამეცნიერო პუბლიკაციებზე. დამსწრეებს საშუალება ჰქონდათ აქტიურად ჩართულიყვნენ სემინარში.

In order to strengthen the scientific research direction and use the scientific bases correctly, BAU International University of Batumi fully funded the participation of the academic and invited personnel in the training:"Management of International Scientific Databases” on January 28, 2021.
The training was conducted by the Deputy Library Director at Ilia State University-Giga Khositashvili.
The workshop was helpful to both, young researchers and those who are working on a scientific publication. The attendees had an opportunity to actively participate in the workshop.