ვორქშოფი თემაზე ”ძირითადი უჯრედის კულტურა და გენეტიკური ტექნიკა ფარმაკოგენეტიკური ანალიზისთვის”
2021 წლის 2-3 ივლისს ბაუ ბათუმის ორგანიზებით, კურსდამთავრებულთა და PhD სტუდენტებისთვის ჩატარდა საერთაშორისო ვორქშოფი თემაზე ”ძირითადი უჯრედის კულტურა და გენეტიკური ტექნიკა ფარმაკოგენეტიკური ანალიზისთვის” ერასმუსის უნივერსიტეტებთან პარტნიორობის ფარგლებში: ჰოლანდია, მონრეალის უნივერსიტეტი, კანადა, ბეიკენტის უნივერსიტეტი და ბაჰესეჰირის უნივერსიტეტი. , სტამბოლი. სემინარი მოიცავს თეორიულ და პრაქტიკულ ნაწილებს. სემინარს ესწრებოდნენ სხვადასხვა უნივერსიტეტის ადგილობრივი და უცხოელი სტუდენტები.
მონაწილეებმა მიიღეს სერთიფიკატები პრაქტიკული და თეორიული გამოცდის წარმატებით ჩაბარების შემდეგ.
აღსანიშნავია, რომ მოწვეულ პედაგოგებს შორის იყო დოქტორი სელიმ ჯან ბერკი, რომელმაც ახლახან დაამთავრა ბაჰჩეჰეჰირის უნივერსიტეტის სამედიცინო სკოლა და აღნიშნული ვორქშოფი იყო მისი პირველი წარმატებული სწავლების გამოცდილება.

Workshop „Basic Cell Culture and Genetic Technics for Pharmacogenetic Analysis “
On July 2-3, 2021 BAU International University Batumi organized the international workshop „Basic Cell Culture and Genetic Technics for Pharmacogenetic Analysis “for graduate and PHD students within the framework of the partnership with Erasmus Universities: Holland, Montreal University, Canada, Beykent University and Bahcesehir University, Istanbul. The workshop covered theoretical and practical parts. The workshop was attended by local and foreign students from different universities.
The participants received the certificates after successfully passing the practical and theoretical exams.
It is noteworthy that among invited teachers was Dr. Selim Can Berk, who has just graduated from Bahcesehir University School of Medicine and it was his first successful teaching experience after graduation.