კონფერენცია SPRING-4-MED
12-14 ოქტომბერს, ბაუ ბათუმის საერთაშორისო უნივერსიტეტმა ERASMUS+ პროგრამის ფარგლებში მონაწილეობა მიიღო კონფერენცია SPRING-4-MED -ში.
კონფერენციის მიზანი იყო სამედიცინო განათლების მიზნების განხილვა და ამ სფეროში მოღვაზე პროფესიონალების გამოცდილების გაზიარება.
პროექტი SPRING აერთიანებს 7 ქვეყნის უნივერსიტეტებს: ბულგარეთის, ლიტვის, საქართველოს, ბელორუსიის, მოლდოვას, ყაზახეთისა და ტაჯიკეთის.
კონფერენციის გახსნაზე დაარსდა „აღმოსავლეთ ევროპისა და ცენტრალური აზიის სამედიცინო და ჯანდაცვის განათლების პარტნიორი ასოციაცია“ - PRAMED-EECA, რომელიც გააგრძელებს პროექტის საქმიანობას და გააფართოვებს მას. ასოციაცია მიზნად ისახავს უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებების მხარდაჭერას საერთაშორისო და ეროვნული აკრედიტაციის ეფექტური მომზადებისთვის, ახალი საგანმანათლებლო პროგრამების მომზადებაში - საბაკალავრო, მაგისტრატურა და დოქტორანტურა. ასევე გამოცდილების გაცვლას ინფორმაციის გავრცელებისა და გამოქვეყნებისთვის.
ბაუ ბათუმის საერთაშორისო უნივერსიტეტი მადლობა უხდის ორგანიზატორებს და მოწვეულ სტუმრებსა ღონისძიებაში შეტანილი წვლილისთვის.

„SPRING-4-MED“ conference
On October 12-14, BAU International University, Batumi participated in the „SPRING-4-MED“ conference within the framework of the ERASMUS+ program.
The purpose of SPRING-4-MED is to define peer review tools and goals for medical education.
SPRING project unites universities in 7 countries: Bulgaria, Lithuania, Georgia, Belarus, Moldova, Kazakhstan, and Tajikistan.
At the opening of the conference, the "Partner Association for Medical and Health Education in Eastern Europe and Central Asia" - PRAMED-EECA was founded, which will continue the project's activities and expand them. Its goals are aimed at supporting higher education institutions for effective preparation for international and national accreditation, preparation of new educational programs - bachelor's, master's, and doctorate, as well as the exchange of experience for dissemination of information and publication.
BAU International University Batumi thanks the organizers and guests for their contribution to the event.