23 ივნისს ბაუ ბათუმის საერთაშორისო უნივერსიტეტის სტუდენტთა მომსახურებისა და კარიერული მხარდაჭერის დეპარტამენტმა მონაწილეობა მიიღო საორსასა და საერთაშორისო შრომითი სოლიდარობის ამერიკის ცენტრის საქართველოს წარმომადგენლობის მიერ  áƒáƒ áƒ’ანიზებულ ღონისძიებაში, რომელიც ეხებოდა აჭარის რეგიონში სამუშაოს მაძიებელი ახალგაზრდა გოგონებისა და ქალების დასაქმებისა და კარიერული განვითარების პროგრამას. შეხვედრის ფარგლებში პროექტის 14 მონაწილემ გააზიარა თავიანთი კარიერული ცხოვრება, პროექტში მიღებული სიკეთეები და დაგეგმილი სტაჟირების შესაძლებლობები.
ბაუ ბათუმის საერთაშორისო უნივერსიტეტის წარმომადგენელმა, ასევე,მონაწილეობა მიიღო საჯარო-კერძო დიალოგში - დასაქმების შესაძლებლობების შესახებ, აჭარის რეგიონში უმაღლესი, პროფესიული სასწავლებლების, აჭარის პროფესიული კავშირებსა და დამსაქმებლებთან ერთად.

BAU Batumi Joins Forces with SAORSA and American Center for International Labor Solidarity for Student Support Event
26, Jun 2023
On June 23, the Department of Student Services and Career Support of BAU International University Batumi participated in the event organized by SAORSA and the Georgian representative of the American Center for International Labor Solidarity, which was related to the employment and career development program of young girls and women looking for work in the Adjara region.
Within the framework of the meeting, 14 participants of the project shared their career life, benefits received in the project, and planned internship opportunities.
The representative of BAU International University Batumi also took part in the public-private dialogue - about employment opportunities, together with higher and vocational schools in the Ajara region, Ajara professional unions, and employers.