2022-2023 წლის საფეხბურთო ლიგა დასრულდა
28 მაისს ბაუ ბათუმის საერთაშორისო უნივერსიტეტის თვითმმართველობის მიერ, წარმატებით იქნა ორგანიზებული საფეხბურთო ჩემპიონატი
ფინალული შეხვედრა გაიმართა Dinamo Bau სა და Cedars FC შორის და CEDARS FC-ის გამარჯვებით დასრულდა
გამარჯვებულ სამ გუნდს გადაეცათ სერთიფიკატები, მედლები და ფულადი ჯილდო
• პირველი ადგილი -400 ლარი
• მეორე 150 ლარი
• მესამე 50 ლარი
ჩემპიონატი 2 მაისს დაიწყო და ჯამში 46 შეხვედრა გაიმართა.
ჩემპიონატში ბაუ ბათუმის საერთაშორისო უნივერსიტეტის სტუდენტებისგან დაკომპლექტებულმა 12 გუნდმა მიიღო მონაწილეობა.
ეს ინიციატივა, მიზნად ისახავდა საუნივერსიტეტო საზოგადოებაში ფიზიკური კეთილდღეობის, გუბდური სულისა და სპორტულობის ხელშეწყობას
ბაუ ბათუმის საერთაშორისო უნივერსიტეტის უპირველესი მიზანი იყო ოპტიმალური სპორტული გარემოს შექმნა, რომელიც ხელს უწყობს სტუდენტების ჯანსაღი ცხოვრების წესის განვითარებას

On May 28, the self-government of BAU International University Batumi successfully organized a football championship.
The final match was held between Dinamo Bau and Cedars FC, resulting in Cedars FC emerging as the victors.
Certificates, medals, and cash prizes were awarded to the top three teams:
The championship commenced on May 2, with a total of 46 matches being played.
Twelve teams consisting of students from BAU International University Batumi participated in the championship.
This initiative aimed to promote physical well-being, a positive atmosphere, and sportsmanship within the university community. The primary objective of BAU International University Batumi was to create an optimal sports environment that encourages students to adopt a healthy lifestyle.