20 სექტემბერს, 10:00 საათზე, ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის G106 აუდიტორიაში საბუნებისმეტყველო მეცნიერებებისა და მედიცინის სკოლის საზოგადოებრივი ჯანდაცვის გუნდის ორგანიზებითა და ბაუ ბათუმის საერთაშორისო უნივერსიტეტთან თანამშრომლობით გაიმართება შეხვედრა „შრომის ბაზრის საჭიროებები ჯანდაცვის სფეროში: გამოწვევები და პერსპექტივები“ მსოფლიო ბანკისა და კონკურენტული ინოვაციის ფონდის (CIF) მიერ დაფინანსებული პროექტის „განათლება უკეთესი დასაქმებისთვის: პარტნიორობა ინოვაციურ ჯანდაცვაში“ ფარგლებში.
შეხვედრაზე, რომელშიც მონაწილეობას მიიღებენ სამედიცინო მომსახურების მიმწოდებლები, ჯანდაცვის პოლიტიკის შემქმნელები, საგანმანათლებლო დაწესებულებათა წარმომადგენლები და სტუდენტები/კურსდამთავრებულები, განიხილება ჯანდაცვის შრომის ბაზრის საჭიროებათა კვლევის შედეგები და გაიმართება დიალოგი დაინტერესებულ მხარეებს შორის პრიორიტეტული ინტერვენციებისა და თანამშრომლობის შესაძლებლობების შესახებ.

Labor Market Needs in The Field of Healthcare: Challenges and Prospects
A meeting titled "Labor Market Needs in the Field of Healthcare: Challenges and Prospects" will be held on September 20 at 10:00 AM in the G106 Auditorium of Ilia State University. The event is organized by the Public Health Team of the School of Natural Sciences and Medicine, in collaboration with BAU International University Batumi, and is part of the project "Education for Better Employment: Partnership in Innovative Health Care," funded by the World Bank and the Competitive Innovation Fund (CIF).
During the meeting, which will include medical service providers, health policymakers, representatives from educational institutions, and students/graduates, the results of a health labor market needs survey will be discussed, and a dialogue will take place.