ბაუ ბათუმის სტუდენტები სწავლას რუმინეთში გააგრძელებენ.
ერაზმუს+ საერთაშორისო კრედიტ მობილობის ფარგლებში, ბაუ ბათუმის საერთაშორისო უნივერსიტეტის მედიცინის და ჯანდაცვის მეცნიერებათა ფაკულტეტის სტუდენტები- მურმან აბაშიძე და ანი ლაშქარავა 2024-2025 აკადემიური წლის გაზაფხულის სემესტრში, სწავლას გააგრძელებენ რუმინეთში.
საერთაშორისო გაცვლითი პროგრამა სრულად აფინანსებს სტუდენტთა სწავლას პარტნიორ ინსტიტუციაში და უნიკალური შესაძლებლობაა განათლების ინტერნაციონალიზაციის, პროფესიული და კარიერული ზრდის კონტექსტში.
აღსანიშნავია, რომ აღმოსავლეთ ევროპაში კოოპერირება ინსტიტუციისთვის სტრატეგიულად მნიშვნელოვანია, შესაბამისად, ვასილ გოლდის სახელობის დასავლეთის უნივერსიტეტთან თანამშრომლობა და სტუდენტთა მობილობის ორგანიზება არის  ორმხრივი ურთიერთობების უმნიშნელოვანესი კომპონენტი.

Within the framework of the Erasmus+ International Credit Mobility program, Murman Abashidze and Ani Lashkarava, students of the Faculty of Medicine and Health Sciences at BAU Batumi, will continue their studies in Romania during the spring semester of the 2024-2025 academic year.
The international exchange program fully funds students' education at the partner institution, providing a unique opportunity for the internationalization of education, as well as professional and career development.
It is noteworthy that cooperation in Eastern Europe is strategically significant for the institution. Accordingly, collaboration with the Vasile GoldiÈ™ Western University of Arad and the organization of student mobility are essential components of the institution's bilateral relations.