მედიცინისა და ჯანდაცვის მეცნიერებათა ფაკულტეტის სტუდენტები - მარიამ დუმბაძე და გიგა პასჩენკო კლინიკური პრაქტიკის მიზნით ეწვევიან ჩეხეთში ოპერირებად ვესტ ბოჰემიის უნივერსიტეტს. მობილობა განხორციელდება 2024-2025 აკადემიური წლის გაზაფხულის სემესტრში, მისი მიზანია პროფესიული გამოცდილების მიღება და მედიცინის საერთაშორისო სტანდარტების გაზიარება.
ბაუ ბათუმის საერთაშორისო უნივერსიტეტი აძლიერებს თანამშრომლობის მიმართულებებს პარტნიორ დაწესებულებებთან, ამ პროცესში კი მნიშვნელოვანია ისეთ მაღალრეიტინგულ ინსტიტუციეებთან კოოპერირება, როგორიც ვესტ ბოჰემიის უნივერსიტეტია.

Students of the Faculty of Medicine and Health Sciences – Mariam Dumbadze and Giga Paschenko – will visit the University of West Bohemia in the Czech Republic for clinical practice.
This mobility will take place during the Spring semester of the 2024-2025 academic year, aiming to provide professional experience and facilitate the exchange of international medical standards.
BAU International University Batumi continues to strengthen its collaborations with partner institutions, emphasizing cooperation with highly ranked institutions such as the University of West Bohemia.