სამდღიანი მასტერკლასი „ჯანდაცვის კვლევის მეთოდები და ხელოვნური ინტელექტის შესაძლებლობები“.
ბაუ ბათუმის საერთაშორისო უნივერსიტეტისა და ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის პარტნიორობით, მსოფლიო ბანკისა და კონკურენტული ინოვაციის ფონდის ფინანსური მხარდაჭერით მიმდინარე პროექტის ფარგლებში წარმატებით დასრულდა სამდღიანი მასტერკლასი „ჯანდაცვის კვლევის მეთოდები და ხელოვნური ინტელექტის შესაძლებლობები“.
მასტერკლასის ფარგლებში სტუდენტებმა, ახალგაზრდა პროფესიონალებმა და მკვლევრებმა შეიძინეს პრაქტიკული ცოდნა თანამედროვე კვლევით მიდგომებზე, მონაცემთა ანალიზზე და AI ტექნოლოგიების გამოყენებაზე ჯანდაცვის სფეროში.
ბაუ ბათუმის საერთაშორისო უნივერსიტეტი მუდმივად მხარს უჭერს სტუდენტების პროფესიულ განვითარებას, ხელს უწყობს მათ აქტიურ ჩართულობას საერთაშორისო პროექტებში და პროგრესული კვლევითი უნარების გაუმჯობესებას. მსგავსი ინიციატივები აძლიერებს სტუდენტების დასაქმების პერსპექტივებს და ხელს უწყობს ჯანდაცვის სექტორის განვითარებას.

Within the partnership between BAU international University Batumi and Ilia state University Ilia State University and with the financial support of the World Bank and the Competitive Innovation Fund, a three-day masterclass on "Healthcare Research Methods and AI Capabilities" was successfully completed.
During the masterclass, students, young professionals, and researchers gained practical knowledge on modern research approaches, data analysis, and the application of AI technologies in healthcare.
BAU International University Batumi continuously supports the professional development of its students, encourages their active participation in international projects, and fosters the enhancement of advanced research skills. Initiatives like this strengthen students' employment prospects and contribute to the advancement of the healthcare sector.