19 სექტემბერს, ბაუ ბათუმის საერთაშორისო უნივერსიტეტმა მონაწილეობა მიიღო სამეცნიერო ფესტივალში „საზღვაო ქვეყნის ლურჯი პოლიტიკა,“ რომელიც საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის სამინისტროს მხარდაჭერითა და ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ორგანიზებით გაიმართა.
ფესტივალის ფარგლებში ბაუ ბათუმმა დამსწრე საზოგადოებას სამედიცინო მიმართულების პრაქტიკული და საგანმანათლებლო აქტივობები წარუდგინა,
ფესტივალი მიზნად ისახავდა მეცნიერების პოპულარიზაციას, ახალგაზრდების ჩართულობის გაზრდას კვლევით და ინოვაციურ საქმიანობაში, ასევე აკადემიურ სივრცეში ახალი იდეებისა და ინიციატივების წახალისებას.
ბაუ ბათუმი მომავალშიც აქტიურად გააგრძელებს მეცნიერების მხარდაჭერასა და ახალგაზრდების ჩართულობის ხელშეწყობას.

On September 19, BAU International University Batumi participated in the scientific festival “Blue Policy of a Maritime Country,” held with the support of the Ministry of Education, Science, and Youth of Georgia and organized by Batumi Shota Rustaveli State University.
Within the framework of the festival, BAU Batumi presented practical and educational activities in the field of medicine to the attending audience.
The goal of the festival was to popularize science, increase youth involvement in research and innovative activities, and encourage new ideas and initiatives within the academic space.
BAU Batumi will continue to actively support science and promote youth engagement in the future as well.