ბაუ ბათუმის საერთაშორისო უნივერსიტეტის ვიცე-რექტორი, ქალბატონი თეა მიქელაძე, დაესწრო თურქეთის რესპუბლიკის 102 წლისთავისადმი მიძღვნილ საზეიმო ღონისძიებას, რომელიც ბათუმში თურქეთის რესპუბლიკის გენერალური საკონსულოს ორგანიზებით გაიმართა.
ღონისძიებას ესწრებოდნენ აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის მთავრობისა და უმაღლესი საბჭოს ხელმძღვანელები, დიპლომატიური კორპუსის წარმომადგენლები და სხვა მაღალი რანგის სტუმრები.
ღონისძიების ფარგლებში ხაზი გაესვა საქართველო–თურქეთის მრავალწლიანი მეგობრობისა და სტრატეგიული პარტნიორობის მნიშვნელობას, რომელიც მნიშვნელოვან როლს ასრულებს განათლების, კულტურისა და რეგიონული განვითარების მიმართულებებში.
ვულოცავთ თურქეთის რესპუბლიკას ეროვნულ დღესასწაულს და ვუსურვებთ მშვიდობიან, სტაბილურ და დემოკრატიულ განვითარებას როგორც ქვეყნის, ისე მთელი რეგიონის საკეთილდღეოდ.

The Vice-Rector of BAU International University Batumi, Mrs. Tea Mikeladze, attended the ceremony dedicated to the 102nd anniversary of the Republic of Turkey, organized by the Consulate General of the Republic of Turkey in Batumi.
The event was attended by the heads of the Government and Supreme Council of the Autonomous Republic of Adjara, representatives of the diplomatic corps, and other high-ranking guests.
During the event, the importance of the long-standing friendship and strategic partnership between Georgia and Turkey was emphasized, highlighting its vital role in the areas of education, culture, and regional development.
We congratulate the Republic of Turkey on its national holiday and wish peace, stability, and democratic progress for the prosperity of the country and the entire region.