სამედიცინო განათლების საერთაშორისო ფორუმი
30–31 ოქტომბერს ბაუ ბათუმის საერთაშორისო უნივერსიტეტის რექტორი, ქალბატონი ირინე იმერლიშვილი, და ვიცე-რექტორი, ქალბატონი თეა მიქელაძე მონაწილეობდნენ სამედიცინო განათლების საერთაშორისო ფორუმში, რომლის მასპინძელიც თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტი იყო.
ღონისძიებაში მონაწილეობდნენ 10 ქვეყნისა და 21 უმაღლესი საგანმანათლებლო ინსტიტუციის წარმომადგენლები, მათ შორის უნივერსიტეტების ხელმძღვანელები, აკადემიური პერსონალი და საერთაშორისო ორგანიზაციების დელეგატები. ფორუმმა ხაზი გაუსვა სამედიცინო განათლების ხარისხის გაუმჯობესების, ინოვაციური სასწავლო მეთოდების დანერგვის და საერთაშორისო აკადემიური პარტნიორობის მნიშვნელობას.
ბაუ ბათუმის საერთაშორისო უნივერსიტეტი აგრძელებს აქტიურ მონაწილეობას საერთაშორისო პროფესიულ და აკადემიურ პროცესებში, რაც ხელს უწყობს უნივერსიტეტის საგანმანათლებლო და კვლევითი შესაძლებლობების გაძლიერებას და სამედიცინო განათლების სფეროში მაღალი სტანდარტების განმტკიცებას.

On October 30–31, the Rector of BAU International University Batumi, Mrs. Irine Imerlishvili, and the Vice-Rector, Mrs. Tea Mikeladze, participated in the International Forum on Medical Education, hosted by Tbilisi State Medical University.
The event brought together representatives from 10 countries and 21 higher education institutions, including university leaders, academic staff, and delegates from international organizations. The forum emphasized the importance of improving the quality of medical education, introducing innovative teaching methods, and strengthening international academic partnerships.
BAU International University Batumi continues to play an active role in international professional and academic initiatives, contributing to the enhancement of its educational and research capacity and reinforcing high standards in the field of medical education.