11 ნოემბერს ბაუ ბათუმის საერთაშორისო უნივერსიტეტის კამპუსში წარმატებით განხორციელდა სისხლის დონაციის კამპანია. ინიციატივა განხორციელდა საქართველოს წითელ ჯვართან და სისხლის ბანკთან თანამშრომლობის ფარგლებში და მიზნად ისახავდა საზოგადოებრივი ჯანმრთელობის დაცვასა და ჰემატოლოგიური საჭიროებების მქონე პაციენტთა მხარდაჭერას.
ღონისძიებაში მონაწილეობა მიიღეს უნივერსიტეტის სტუდენტებმა და ადმინისტრაციული პერსონალის წარმომადგენლებმა. მონაწილეთა ჩართულობამ კიდევ ერთხელ ხაზგასმით წარმოაჩინა უნივერსიტეტის საზოგადოებრივი პასუხისმგებლობისადმი ერთგულება და მოქალაქეობრივი პასუხისმგებლობის კულტურის განვითარების მნიშვნელობა.
ბაუ ბათუმის საერთაშორისო უნივერსიტეტი მადლობას უხდის ყველა მონაწილესა და პარტნიორ ორგანიზაციას თანამშრომლობისათვის. უნივერსიტეტი მომავალშიც განაგრძობს საზოგადოებრივი ჯანმრთელობის ხელშემწყობ ინიციატივებში მონაწილეობას და ხელს შეუწყობს სამოქალაქო პასუხისმგებლობის გაძლიერებას საგანმანათლებლო სივრცეში.

Blood Donation Campaign
On November 11, BAU International University Batumi successfully conducted a blood donation campaign on its campus. The initiative, organized in cooperation with the Red Cross of Georgia and the Blood Bank, aimed to promote public health and support patients with hematological needs.
The event brought together the university’s students and administrative staff, whose active participation once again underscored BAU Batumi’s commitment to social responsibility and the importance of nurturing a culture of civic engagement.
BAU International University Batumi expresses its sincere gratitude to all participants and partner organizations for their collaboration. The university will continue to engage in initiatives that support public health and strengthen civic responsibility within the academic community.