საჯარო ლექცია „ჯანსაღი ცხოვრების წესის იმპლემენტაცია სკოლებში“
6 ნოემბერს ბაუ ბათუმის საერთაშორისო უნივერსიტეტის ასოცირებულმა პროფესორმა გულნარა აბაშიძემ გვარის საჯარო სკოლაში ჩაატარა საჯარო ლექცია. ლექციის ფარგლებში განხილული იყო თემა - „ჯანსაღი ცხოვრების წესის იმპლემენტაცია სკოლებში“, რომლის მიზანს წარმოადგენდა უმცროსი და საშუალო კლასის მოსწავლეებში ჯანსაღი ცხოვრების წესის მნიშვნელობის გაცნობა, პრევენციული მიდგომების გააზრება და პრაქტიკული ჩვევების ჩამოყალიბების ხელშეწყობა.
შეხვედრის მეორე ნაწილში უფროსი კლასის მოსწავლეებს მიეწოდათ ინფორმაცია ბაუ ბათუმის საერთაშორისო უნივერსიტეტის საგანმანათლებლო შესაძლებლობების, საერთაშორისო სტანდარტებზე დაფუძნებული პროგრამებისა და უნივერსიტეტის მიერ შეთავაზებული აკადემიური პერსპექტივების შესახებ. ლექცია ინტერაქტიულ ფორმატში წარიმართა, რაც მოსწავლეებს აძლევდა შესაძლებლობას დაესვათ კითხვები და აქტიურად ჩართულიყვნენ განხილვაში.
ბაუ ბათუმის საერთაშორისო უნივერსიტეტი განაგრძობს საგანმანათლებლო და საზოგადოებაზე ორიენტირებულ აქტივობებში მონაწილეობას, რაც მიზნად ისახავს ახალგაზრდებში ცნობიერების ამაღლებასა და განათლების ხელმისაწვდომობის

On November 6, Associate Professor Gulnara Abashidze of BAU International University Batumi delivered a public lecture at Gvari Public School. The lecture addressed the topic “Implementing a Healthy Lifestyle in Schools,” aiming to introduce primary and middle school students to the importance of a healthy lifestyle, raise awareness of preventive approaches, and encourage the development of practical habits.
In the second part of the meeting, senior students received information about the educational opportunities at BAU International University Batumi, its programs based on international standards, and the academic prospects offered by the university. The lecture was conducted in an interactive format, allowing students to ask questions and actively participate in the discussion.
BAU International University Batumi continues to engage in educational and community-oriented initiatives aimed at raising awareness among young people and expanding access to education.