საქართველოს სტომატოლოგთა ასოციაციის XXII საერთაშორისო კონგრესი
10–11 ივლისს ბაუ საერთაშორისო უნივერსიტეტი (ბათუმი) მონაწილეობდა საქართველოს სტომატოლოგთა ასოციაციის XXII საერთაშორისო კონგრესში, რომლის მთავარი თემა იყო „სპეციალური საჭიროების სტომატოლოგია“ (Special Care Dentistry) – მიმართულება, რომელიც თანამედროვე, ინკლუზიური სტომატოლოგიური მომსახურებისა და კლინიკური პრაქტიკის განვითარების მნიშვნელოვან საფუძველს წარმოადგენს.
ორდღიანი სამეცნიერო პროგრამის ფარგლებში ექსპერტებმა აშშ-დან, საფრანგეთიდან, პოლონეთიდან, ბულგარეთიდან, თურქეთიდან და საქართველოდან კონგრესის მონაწილეებს უახლესი კლინიკური გამოცდილება, თანამედროვე კვლევები და ინოვაციური მიდგომები გაუზიარეს. მსგავს საერთაშორისო სამეცნიერო ღონისძიებებში მონაწილეობა ბაუ საერთაშორისო უნივერსიტეტის (ბათუმი) მისიის მნიშვნელოვანი ნაწილია და ხელს უწყობს აკადემიური პერსონალისა და სტუდენტების პროფესიულ განვითარებას, საერთაშორისო გამოცდილების გაზიარებასა და თანამედროვე სტომატოლოგიური განათლების ხარისხის კიდევ უფრო გაძლიერებას.

22nd International Congress of The Georgian Dental Association
On July 10–11, BAU International University, Batumi participated in the 22nd International Congress of the Georgian Dental Association, dedicated to Special Care Dentistry—a field that serves as a cornerstone of modern, inclusive dental care and the advancement of contemporary clinical practice. During the two-day scientific program, leading experts from the United States, France, Poland, Bulgaria, Türkiye, and Georgia shared the latest clinical expertise, cutting-edge research, and innovative approaches with congress participants.
Participation in international scientific events such as this is an important part of BAU International University, Batumi's mission. It supports the professional development of both academic staff and students, promotes the exchange of international expertise, and further strengthens the quality of modern dental education.