ჯანდაცვის დარგობრივი დასაქმების ფორუმი
ბაუ საერთაშორისო უნივერსიტეტისა და ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის პარტნიორობით, მიმდინარე პროექტის ფარგლებში წარმატებით დასრულდა ჯანდაცვის დასაქმების კვირეული და საქართველოში პირველად გაიმართა ჯანდაცვის დარგობრივი დასაქმების ფორუმი.
კვირეულის ფარგლებში ჩატარდა ინტერაქტიული შეხვედრები, მასტერკლასები, კონფერენციები და დასაქმების ფორუმი, რომლებიც მიზნად ისახავდა სტუდენტებისა და ახალგაზრდა პროფესიონალებისთვის კარიერული შესაძლებლობების გაღრმავებასა და დამსაქმებლებთან პირდაპირ კომუნიკაცას.
მონაწილეებმა გაიუმჯობესეს CV-ისა და სამოტივაციო წერილის შედგენის უნარები, გაიარეს ინდივიდუალური კონსულტაციები HR-სპეციალისტებთან, განიხილეს დასაქმების ბაზრის გამოწვევები და შესაძლებლობები, ხოლო დასაქმების ფორუმზე შეხვდნენ ჯანდაცვის სფეროს წამყვან ორგანიზაციებს.
ბაუ საერთაშორისო უნივერსიტეტი აქტიურად აგრძელებს სტუდენტების მხარდაჭერას და უწყობს ხელს მათი ცოდნის, პრაქტიკული გამოცდილებისა და კარიერული პოტენციალის განვითარებას ჯანდაცვისა და მედიცინის სფეროში.