Erasmus+ Capacity Building Project – LEADHEGA
18–19 ნოემბერს Erasmus+ Capacity Building Project – LEADHEGA- ის ფარგლებში ჩატარდა პარტნიორი უნივერსიტეტების საწყისი სამუშაო შეხვედრა, რომელსაც ბათუმის სახელმწიფო საზღვაო აკადემია მასპინძლობდა. ორი დღის განმავლობაში მონაწილეებმა იმსჯელეს პროექტის ძირითად მიმართულებებზე, მათ შორის საჭიროებების ანალიზზე, სამუშაო პაკეტების მიზნებზე და მათი განხორციელების ეტაპებზე. განსაკუთრებული ყურადღება დაეთმო უნივერსიტეტების მმართველობის სისტემების განახლებას, სტრატეგიული დაგეგმვის პრაქტიკებს, თანამედროვე პედაგოგიკური მიდგომების ინტეგრაციასა და ხარისხის უზრუნველყოფის საერთაშორისო გამოცდილებას.
პროექტი LEADHEGA მომდევნო 24 თვის განმავლობაში ხელს შეუწყობს უნივერსიტეტების მმართველობის სისტემების დახვეწას, სტრატეგიული პროცესების გამართულობასა და ლიდერობის კულტურის განვითარებას.
ბაუ ბათუმის საერთაშორისო უნივერსიტეტი აქტიურად იქნება ჩართული საპროექტო საქმიანობის ყველა ეტაპზე და გააგრძელებს რეგიონში უმაღლესი განათლების გაძლიერების მხარდაჭერას.

Erasmus+ Capacity Building Project – LEADHEGA
On November 18–19, as part of the Erasmus+ Capacity Building Project – LEADHEGA, an initial working meeting of partner universities was held, hosted by the Batumi State Maritime Academy. Over the course of two days, participants discussed the project’s main directions, including needs analysis, the objectives of the work packages, and the stages of their implementation.
Special emphasis was placed on updating university governance systems, strategic planning practices, the integration of modern pedagogical approaches, and international experience in quality assurance. Over the next 24 months, the LEADHEGA project will support the enhancement of university governance systems, the improvement of strategic processes, and the development of a leadership culture.
BAU International University Batumi will be actively involved in all stages of the project’s activities and will continue to support the strengthening of higher education in the region.