24 დეკემბერს ბაუ ბათუმის საერთაშორისო უნივერსიტეტის რექტორი, ქალბატონი ირინე იმერლიშვილი, დაესწრო წიგნის „პოლიპრაგნაზია, რაციონალური ფარმაკოთერაპია და პაციენტები 65+; ადამიანი, წამალი და გარემო“ პრეზენტაციას, რომელიც თბილისის საკრებულოში გაიმართა.
ნაშრომის ავტორები არიან თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტის პროფესორები ლუიზა გაბუნია და ნანა გორგასლიძე. პრეზენტაციის ფარგლებში განხილული იქნა ხანდაზმულ პაციენტებში პოლიფარმაციის, რაციონალური ფარმაკოთერაპიისა და მედიკამენტური მკურნალობის თანამედროვე მიდგომებთან დაკავშირებული აქტუალური და პრაქტიკული საკითხები. გამოცემა წარმოადგენს მნიშვნელოვან სამეცნიერო რესურსს და არსებით წვლილს შეიტანს როგორც აკადემიურ დისკუსიაში, ისე კლინიკურ პრაქტიკაში, განსაკუთრებით ხანდაზმული პაციენტების მკურნალობის ხარისხის გაუმჯობესების მიმართულებით.
ბაუ ბათუმის საერთაშორისო უნივერსიტეტი ულოცავს ავტორებს აღნიშნული სამეცნიერო ნაშრომის გამოცემას და უსურვებს წარმატებებს შემდგომ კვლევით საქმიანობაში.

On December 24, the Rector of BAU International University Batumi, Ms. Irene Imerlishvili, attended the presentation of the book “Polypragmasia, Rational Pharmacotherapy, and Patients 65+; Human, Medicine, and Environment,” which was held at the Tbilisi City Council. The authors of the publication are professors Luiza Gabunia and Nana Gorgaslidze of Tbilisi State Medical University.
The presentation addressed timely and practical issues related to polypharmacy in elderly patients, rational pharmacotherapy, and modern approaches to medication treatment. The publication represents an important scientific resource and will make a meaningful contribution to both academic discourse and clinical practice, particularly in improving the quality of care for elderly patients.
BAU International University Batumi congratulates the authors on the publication of this scientific work and wishes them continued success in their future research activities.