- იმიტირებული ლექცია - 16.03.2026 - 18.03.2026
- არანაკლებ 6 (ექვსი) წლიანი მუშაობის გამოცდილება უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებაში სამეცნიერო-პედაგოგიური მიმართულებით;
- კლინიკური დისციპლინებისათვის - საკონკურსო მიმართულების შესაბამისი საექიმო საქმიანობის სერტიფიკატი და ბოლო 9 (ცხრა) წელი კლინიკური მუშაობის გამოცდილება;
- გააჩნია საუნივერსიტეტო კვლევის ან/და საგანმანათლებლო პროგრამის განვითარების კონცეპტუალური ხედვა
- სამეცნიერო საქმიანობა დასტურდება შესაბამისი საკონკურსო მიმართულებით უკანასკნელი 10 წლის განმავლობაში იმპაქტ ფაქტორის მქონე ჟურნალ(ებ)ში გამოქვეყნებული სამეცნიერო პუბლიკაცია/პუბლიკაციებით, მოხსენებებით საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენციებზე. სასურველია, პროფესორის სამეცნიერო პროდუქტიულობის ინდექსი (h ინდექსი) შეადგენდეს არანაკლებ 3-ს (Google Scholar საძიებო სისტემის მონაცემებით);
- სამეცნიერო ან სხვა სახის პროექტების განხორციელების გამოცდილება
- აქტიურადაა ჩართული კვალიფიკაციის ამაღლებისა და პროფესიული განვითარების ღონისძიებებში, შესაბამისი ან/და სწავლების მეთოდების მიმართულებით
- ფლობს ინგლისურ ენას სასწავლო პროცესის განხორციელებისთვის შესაბამის დონეზე (არანაკლებ B2 დონეზე უცხო ენაში კვალიფიკაციის ევროპული ჩარჩოს შესაბამისად
- დოქტორის ან მასთან გათანაბრებული აკადემიური ხარისხი
- არანაკლებ 3 (სამი) წლიანი მუშაობის გამოცდილება უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებაში სამეცნიერო-პედაგოგიური მიმართულებით.
- კლინიკური დისციპლინებისათვის - საკონკურსო მიმართულების შესაბამისი საექიმო საქმიანობის სერტიფიკატი და ბოლო 5 (ხუთი) წელი კლინიკური მუშაობის გამოცდილება;
- საგანმანათლებლო პროგრამის მოდულის/კომპონენტის ან/და საუნივერსიტეტო კვლევის განვითარების კონცეპტუალური ხედვა
- გააჩნია სამეცნიერო ან სხვა სახის პროექტების განხორციელების გამოცდილება
- სამეცნიერო საქმიანობა დასტურდება შესაბამისი საკონკურსო მიმართულებით უკანასკნელი 10 წლის განმავლობაში იმ ფაქტორის მქონე სამეცნიერო ჟურნალ(ებ)ში გამოქვეყნებული სამეცნიერო პუბლიკაცია/პუბლიკაციებით, მოხსენებებით საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენციებზე და სასურველია, მისი სამეცნიერო პროდუქტიულობის ინდექცი (h ინდექსი) შეადგენდეს არანაკლებ 2-ს (Google Scholar საძიებო სისტემის მონაცემებით);
- აქტიურადაა ჩართული კვალიფიკაციის ამაღლებისა და პროფესიული განვითარების ღონისძიებებში, შესაბამისი მიმართულებით ან/და სწავლების მეთოდების მიმართულები
- ფლობს ინგლისურ ენას სასწავლო პროცესის განხორციელებისთვის შესაბამის დონეზე (არანაკლებ B2 დონეზე უცხო ენაში კვალიფიკაციის ევროპული ჩარჩოს შესაბამისად).
ასისტენტ-პროფესორი
- დოქტორის აკადემიური ან მასთან გათანაბრებული ხარისხი
- კლინიკური დისციპლინებისათვის - საკონკურსო მიმართულების შესაბამისი საექიმო საქმიანობის სერტიფიკატი და ბოლო 3 (სამი) წელი კლინიკური მუშაობის გამოცდილება
- სასწავლო კურს(ებ)ის შემუშავების ან/და განხორციელების გამოცდილება ან/და სასწავლო კურსის განვითარების ხედვა;
- გააჩნია შესაბამისი საკონკურსო მიმართულებით უკანასკნელი 10 წლის განმავლობაში რეფერირებად ჟურნალ(ებ)ში გამოქვეყნებული სამეცნიერო პუბლიკაცია/პუბლიკაციები და მოხსენებები საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენციებზე
- აქტიურადაა ჩართული კვალიფიკაციის ამაღლებისა და პროფესიული განვითარების ღონისძიებებში, შესაბამისი მიმართულებით ან/და სწავლების მეთოდების მიმართულებით
- არის შესაბამისი მიმართულების დოქტორანტი
- კლინიკური დისციპლინებისათვის - საკონკურსო მიმართულების შესაბამისი საექიმო საქმიანობის სერტიფიკატი და ბოლო 3 (სამი) წელი კლინიკური მუშაობის გამოცდილება;
- გააჩნია შესაბამისი საკონკურსო მიმართულებით უკანასკნელი 10 წლის განმავლობაში რეფერირებად ჟურნალ(ებ)ში გამოქვეყნებული სამეცნიერო პუბლიკაცია/პუბლიკაციები ან /და მოხსენებები საერთაშორისო კონფერენციებზე
- ფლობს ინგლისურ ენას სასწავლო პროცესის განხორციელებისთვის შესაბამის დონეზე (არანაკლებ B2 დონეზე უცხო ენაში კვალიფიკაციის ევროპული ჩარჩოს შესაბამისად)
- კონკურსში მონაწილეობის განაცხადი
- პირადობის დამადასტურებელი მოწმობის, ან პასპორტის ასლი
- სააპლიკაციო ფორმა
- 2 (ორი) ფოტოსურათი, ზომით 3X4 ან/და ფოტოსურათის ელექტრონული ვერსია
- უმაღლესი განათლებისა და შესაბამისი აკადემიური (სამეცნიერო) ხარისხის (დოქტორთან გათანაბრებული/დოქტორი) დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის ასლი
- კვალიფიკაციის ასამაღლებელი კურსების/ტრენინგების გავლის დამადასტურებელი სერტიფიკატი (დარგში ან/და მიმართულებაში ან/და სწავლების მეთოდებში მის მიერ არჩეული ვაკანტური მიმართულების შესაბამისად
- სასწავლო კურსის სილაბუსი ან სილაბუსის გეგმა, იმ სასწავლო კურსისთვის, რომლის წაყვანასაც გეგმავს კონკურსანტი სასწავლო უნივერსიტეტში
- გამოქვეყნებული პუბლიკაციების ჩამონათვალი, (ბოლო 10 წლის განმავლობაში, არაუმეტეს ათისა). შესაბამისი ჟურნალისა და პუბლიკაციის/აბსტრაქტის ბმულების მითითებით. ბეჭდვითი ჟურნალის შემთხვევაში, წარმოსადგენია ჟურნალის პირველი გვერდისა და სარჩევის ქსეროასლი, ასევე ინფორმაცია ჟურნალის რეფერენტების/იმპაქტ ფაქტორის შესახებ;
- მოხსენებები საერთაშორისო კონფერენციებზე - ბმულის მითითებით (ბოლო 10 წლის განმავლობაში, არაუმეტეს ათისა)
- საკონკურსო მიმართულების შესაბამისი, ბოლო 10 (ათი) წლის განმავლობაში გამოქვეყნებული ერთი სამეცნიერო ნაშრომი. ბეჭდური ჯურნალის შემთხვევაში წარმოდგენილ უნდა იქნეს ჟურნალის პირველი გვერდისა და ტექსტის ქსეროასლი. პროფესორისა და ასოცირებული პროფესორის შემთხვევაში, არმოდგენილი უნდა იყოს იმპაქტ-ფაქტორის მქონე ჟურნალში გამოქვეყნებული პუბლიკაცია, ხოლო სხვა აკადემიური თანამდებობებისთვის - რეფერირებად ჟურნალში გამოქვეყნებული პუბლიკაცია;
- ინგლისური ენის ცოდნის დამადასტურებელი დოკუმენტაცია
- საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს მომსახურების სააგენტოს მიერ გაცემული ცნობები სქესობრივი თავისუფლებისა და ხელშეუხებლობის წინააღმდეგ მიმართული დანაშაულის ჩადენისთვის ნასამართლეობისა და საქმიანობის უფლების ჩამორთმევის არარსებობის შესახებ
დამატებითი დოკუმენტაციის სია აპლიკანტებისათვის პროფესორის აკადემიურ პოზიციაზე სამედიცინო მიმართულებით:
- საუნივერსიტეტო კვლევის ან/და საგანმანათლებლო პროგრამის განვითარების კონცეპტუალური ხედვა
- უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებაში სამეცნიერო-პედაგოგიური მუშაობის არანაკლებ 6 წლის გამოცდილების დამადასტურებული დოკუმენტი
- კლინიკური დისციპლინებისათვის - საკონკურსო მიმართულების შესაბამისი საექიმო საქმიანობის სერტიფიკატი და ბოლო 9 (ცხრა) წელი კლინიკური მუშაობის გამოცდილების დამადასტურებელი დოკუმენტი;
- დაფინანსებული სამეცნიერო ან სხვა სახის პროექტი/ები (ბოლო 10 წლის განმავლობაში)
- ინფორმაცია აპლიკანტის სამეცნიერო ციტირების ინდექსის შესახებ
დამატებითი დოკუმენტაციის სია აპლიკანტებისათვის პროფესორის აკადემიურ პოზიციაზე არასამედიცინო მიმართულებით:
- უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებაში სამეცნიერო-პედაგოგიური მუშაობის არანაკლებ 6 წლის სტაჟის დამადასტურებული დოკუმენტი
დამატებითი დოკუმენტაციის სია აპლიკანტებისათვის ასოცირებული პროფესორის აკადემიურ პოზიციაზე სამედიცინო მიმართულებით:
- საუნივერსიტეტო კვლევის ან/და საგანმანათლებლო პროგრამის მოდულის/ კომპონენტის განვითარების კონცეპტუალური ხედვა
- უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებაში სამეცნიერო-პედაგოგიური მუშაობისარანაკლებ 3 წლის გამოცდილების დამადასტურებული დოკუმენტი
- კლინიკური დისციპლინებისათვის - საკონკურსო მიმართულების შესაბამისი საექიმო საქმიანობის სერტიფიკატი და ბოლო 5 (ხუთი) წელი კლინიკური მუშაობის გამოცდილების დამადასტურებელი დოკუმენტი;
- დაფინანსებული სამეცნიერო ან სხვა სახის პროექტი/ები (ბოლო 10 წლის განმავლობაში);
- ინფორმაცია აპლიკანტის სამეცნიერო ციტირების ინდექსის შესახებ.
დამატებითი დოკუმენტაციის სია აპლიკანტებისათვის ასოცირებული პროფესორის აკადემიურ პოზიციაზე არასამედიცნო მიმართულებით:
- უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებაში სამეცნიერო-პედაგოგიური მუშაობის არანაკლებ 3 წლის სტაჟის დამადასტურებული დოკუმენტი;
დამატებითი დოკუმენტაციის სია აპლიკანტებისათვის ასისტენტ-პროფესორის აკადემიურ პოზიციაზე სამედიცინო მიმართულებით:
- საკონკურსო მიმართულების შესაბამისი საექიმო საქმიანობის სერტიფიკატი და ბოლო 3 (სამი) წელი კლინიკური მუშაობის გამოცდილების დამადასტურებელი დოკუმენტი;
- ინფორმაცია კლინიკური საქმიანობისას პაციენტების რაოდენობის შესახებ, წინა კალენდარული წლის, ან წინა წლის 3 თვის მონაცემებით.
დამატებითი დოკუმენტაციის სია აპლიკანტებისათვის ასისტენტის აკადემიურ პოზიციაზე სამედიცინო მიმართულებით:
- ცნობა უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულების სადოქტორო პროგრამის სტუდენტის სტატუსის შესახებ, პროგრამის ან/და კვლევის მიმართულების მითითებით
- საკონკურსო მიმართულების შესაბამისი საექიმო საქმიანობის სერტიფიკატი და ბოლო 3 (სამი) წელი კლინიკური მუშაობის გამოცდილების დამადასტურებელი დოკუმენტი - კლინიკური დისციპლინებისათვის.
საკონტაქტო ინფორმაცია:
დაინტერესებულმა აპლიკანტებმა გთხოვთ მოგვაწოდეთ ზემოთხსენებული დოკუმენტაცია ელექტრონული ფოსტის საშუალებით შემდეგ მისამართზე: hr@bauinternational.edu.ge
დამატებითი შეკითხვების არსებობის შემთხვევაში, გთხოვთ, დაგვიკავშირდეთ საკონტაქტო ტელეფონზე: 568770007
ვადა: არაუგვიანეს 2026 წლის 6 მარტისა.
შენიშვნა: თქვენს მიერ გამოგზავნილი რეზიუმე შესაძლოა შეიცავდეს პერსონალურ მონაცემებს, "პერსონალურ მონაცემთა დაცვის შესახებ" საქართველოს კანონის, მათ შორის განსაკუთრებული კატეგორიის მონაცემებსაც. გაცნობებთ, რომ თქვენი პერსონალური მონაცემები დამუშავდება თქვენთან სახელშეკრულებო, მათ შორის შრომითი ურთიერთობის დამყარების შესახებ გადაწყვეტილების მიღების მიზნებისათვის. თქვენ მიერ გამოგზავნილი რეზიუმე შესაძლოა არ იქნას განხილული მოცემულ ვაკანსიაზე, სავაკანსიო მოთხოვნებიდან გამომდინარე ან დარეზერვებული იქნას სხვა რელევანტურ ვაკანსიაზე. გამოგზავნილი რეზიუმე შესაძლოა შენახულ იქნას 1 წლის განმავლობაში. იმ შემთხვევაში თუ ეთანხმებით ზემოთ აღნიშნულს, გთხოვთ გამოგვიგზავნოთ თქვენი რეზიუმე.

• Associate Professor – from 3,699 GEL
• Category B (Part-time): Primarily consists of contact teaching hours with limited research activities, exam-related tasks, and consultations before and after exams for affiliated academic staff.
• Category C (Part-time): Includes contact teaching hours, exam-related tasks, and consultations before and after exams for non-affiliated academic staff.
Affiliated academic staff can choose between Category A and B, while non-affiliated academic staff can opt for Category C. Details regarding workload and remuneration are provided in the Academic and Invited Staff Workload Regulations (Annex 1).
Competition Timeline:
• Application submission – 01.03.2026 – 06.03.2026
• Interview – 11.03.2026 – 13.03.2026
• Mock lecture – 16.03.2026 – 18.03.2026
• Appeal submission – 19.03.2026 – 20.03.2026
• Candidate selection and contract signing – no later than 31.03.2026
1. PhD or an equivalent academic degree.
2. At least six years of teaching and research experience in a higher education institution.
3. For clinical disciplines – a medical practice certificate relevant to the competition field and at least 9 (nine) years of clinical work experience
4. Conceptual vision for university research and/or educational program development.
5. Published research articles in impact factor journals, presentations at international conferences, and an h-index of at least 3 is preferred (according to Google Scholar) in the last 10 years.
6. Experience in implementing scientific or other projects.
7. Active participation in professional development and teaching methodology enhancement.
8. Proficiency in English at a level sufficient for conducting the educational process (at least B2 level according to the Common European Framework of Reference for Languages)
2. At least three years of teaching and research experience in a higher education institution.
3. For clinical disciplines – a medical practice certificate relevant to the competition field and at least 5 (five) years of clinical work experience
4. Conceptual vision for educational module/component or university research development.
6. Published research articles in impact factor journals, presentations at international conferences, and an h-index of at least 2 is preferred (according to Google Scholar) in the last 10 years.
Assistant Professor
3. For clinical disciplines – a medical practice certificate relevant to the competition field and at least 3 (three) years of clinical work experience
2. For clinical disciplines – a medical practice certificate relevant to the competition field and at least 3 (three) years of clinical work experience
3. Published research articles in impact factor journals, presentations at international conferences, and an h-index of at least 2 is preferred (according to Google Scholar) in the last 10 years.
4. Proficiency in English at a level sufficient for conducting the educational process (at least B2 level according to the Common European Framework of Reference for Languages)
List of Required Documents:
1. Statement for participation in the competition
2. Copy of an identity card or passport
3. Application form
4. Two (2) photo sized 3x4 and/or an electronic version of the photo
5. Copy of documents confirming higher education and the relevant academic (scientific) degree (equivalent to PhD/PhD)
6. Certificate confirming completion of qualification enhancement courses/trainings (in the field and/or direction and/or teaching methodology according to the selected vacant position)
7. Course syllabus or syllabus plan for the course the applicant intends to teach at the university
8. List of published publications (over the last 10 years, no more than ten), indicating relevant journal and publication/abstract links. For printed journals, a copy of the journal's first page and table of contents must be submitted, as well as information on refereeing/impact factor
9. Presentations at international conferences – with links (over the last 10 years, no more than ten)
10. One scientific paper published in the relevant competition field over the last 10 (ten) years. For printed journals, a copy of the journal's first page and text must be submitted. For Professor and Associate Professor positions, the publication must be in an impact factor journal; for other academic positions – in a peer-reviewed journal
11. Documentation confirming proficiency in the English language
12. Criminal record certificate issued by the Ministry of Internal Affairs of Georgia.
Additional Documentation for Applicants for the Academic Position of Professor (Medical Field):
1. Conceptual vision for university research and/or educational program development
2. Document confirming at least 6 years of experience in scientific-pedagogical work at a higher education institution
3. For clinical disciplines – certificate of medical practice relevant to the competition field and document confirming at least 9 years of clinical work experience
4. Funded scientific or other projects (over the last 10 years)
5. Information on the applicant's scientific citation index
Additional Documentation for Applicants for the Academic Position of Professor (Non-Medical Field):
3. Funded scientific or other projects (over the last 10 years)
4. Information on the applicant's scientific citation index
Additional Documentation for Applicants for the Academic Position of Associate Professor (Medical Field):
1. Conceptual vision for the development of a university research and/or educational program module/component
2. Document confirming at least 3 years of experience in scientific-pedagogical work at a higher education institution
3. For clinical disciplines – certificate of medical practice relevant to the competition field and document confirming at least 5 years of clinical work experience
Additional Documentation for Applicants for the Academic Position of Associate Professor (Non-Medical Field):
Additional Documentation for Applicants for the Academic Position of Assistant Professor (Medical Field):
1. Certificate of medical practice relevant to the competition field and document confirming at least 3 years of clinical work experience
2. Information on the number of patients treated during clinical practice – based on data from the previous calendar year or the last 3 months of the previous year
Additional Documentation for Applicants for the Academic Position of Assistant (Medical Field):
1. Certificate confirming doctoral student status at a higher education institution, indicating the program and/or research field
2. Certificate of medical practice relevant to the competition field and document confirming at least 3 years of clinical work experience – for clinical disciplines
Contact Information:
Interested applicants are requested to submit the above-mentioned documentation via email to: hr@bauinternational.edu.ge no later than March 6, 2026.
For additional inquiries, please contact us at: 568 77 00 07
Good Luck!
Note: The resume you submit may contain personal data, including special categories of data, as defined by the Law of Georgia on Personal Data Protection. Please be informed that your personal data will be processed for the purpose of deciding regarding the establishment of a contract, including employment, relationship with you. Your submitted résumé may not be considered for the announced vacancy if it does not meet the stated requirements, or it may be reserved for another relevant position. The résumé may be stored for up to one year. If you agree to the above terms, please send us your resume.