საერთაშორისო ვიზიტი ინგლისში
2026 წლის 8-15 მარტს ბაუ ბათუმის საერთაშორისო უნივერსიტეტის ასისტენტ პროფესორები – დარინა მსხალაძე, თეონა ცინცაძე და თამილა დილავეროვა – იმყოფებოდნენ საერთაშორისო ვიზიტით ინგლისში. ვიზიტი განხორციელდა უნივერსიტეტის თანადაფინანსების ფარგლებში და მიზნად ისახავდა აკადემიური პერსონალის პროფესიული კომპეტენციების გაძლიერებას, თანამედროვე პედაგოგიური მიდგომებისა და ინოვაციური სწავლების პრაქტიკების ათვისებას.
ვიზიტის ფარგლებში მონაწილეებმა მონაწილეობა მიიღეს ბაქსვუდის სკოლაში ჩატარებულ პროფესიული განვითარების ტრენინგში, რომელიც მოიცავდა ინგლისურის, როგორც უცხო ენის სწავლების თანამედროვე მეთოდებს, ინოვაციური ტექნოლოგიების გამოყენებას, გაერთიანებული სამეფოს განათლების სისტემის გაცნობას და საკლასო მენეჯმენტის თანამედროვე სტრატეგიებს. საერთაშორისო გამოცდილებაზე დაფუძნებული მსგავსი აქტივობები აძლიერებს აკადემიური პერსონალის პროფესიულ ზრდას, ამდიდრებს მათ გლობალურ ხედვას და ხელს უწყობს სწავლების ხარისხის მუდმივ გაუმჯობესებას.

From March 8 to 15, 2026, Assistant Professors of BAU International University Batumi – Darina Mskhaladze, Teona Tsintsadze, and Tamila Dilaverova – visited England as part of an international mobility program. The visit was co-funded by the university and aimed at strengthening the professional competencies of the academic staff, as well as introducing modern pedagogical approaches and innovative teaching practices.
During the visit, the participants took part in a professional development training held at Buxwood School. The program covered contemporary methods of teaching English as a foreign language, the use of innovative technologies in education, insights into the UK education system, and modern classroom management strategies. Such internationally driven activities significantly contribute to the professional growth of academic staff, broaden their global perspective, and support the continuous improvement of teaching quality.